Ekrānuzņēmums no https://www.facebook.com/Latvijasarmija
Reklāma

Aizsardzības ministrijas rosinātā obligātā valsts aizsardzības dienesta attīstība pirmajos gados neprasītu lielus ieguldījumus, jo tiktu izmantota esošā infrastruktūra, taču ar laiku šīs ieceres realizēšana varētu izmaksāt no 100 līdz 120 miljoniem eiro gadā, LTV sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizsardzības ministrijas piedāvātais valsts aizsardzības dienests ir ļoti komplekss un moderns modelis Latvijas situācijai, uzskata bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Reklāma

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Agresora valstī nespēlēšu!” Indrašis noliedz pievienošanos Maskavas “Spartak”

Kurzemes piekrastē izpeldējis valzirgs; brīdina dzīvniekam netuvoties

Aizsardzības ministrs piedāvājis Ministru kabinetam un Latvijas Republikas Saeimai Latvijā 𝗶𝗲𝘃𝗶𝗲𝘀𝘁 Valsts aizsardzības dienestu, kurā vīrieši vecumā no 18-27 gadiem (sievietes brīvprātīgi) var izvēlēties dienēt vienu gadu NBS, vai iziet alternatīvo dienestu iekšlietu, veselības vai labklājības struktūrās.

Pirmajos divos iesaukumos 2023.gada janvārī un jūlijā iecerēts uz apmācību iesaukt kopā 1000 Latvijas pilsoņus. Mērķis ir 5 gadu laikā sasniegt NBS kara laika struktūru 40 000 – 50 000 karavīru apmērā. Iesaukto skaits ik gadu palielināsies.
Krievijas uzsāktais karš Ukrainā parāda, ka Latvijas sabiedrībai ir jādara vēl vairāk, lai aizsargātu savus līdzpilsoņus un valsts teritoriju no pirmā metra. Jo lielāks būs militāri apmācītu iedzīvotāju skaits, jo mazāka iespēja, ka Krievija mums uzbruks.

Kopš 2014.gada nozare ir veikusi esošās NBS struktūras pārapbruņošanu un kaujas gatavības celšanu. Taču personāla skaits sāk kļūt par izaicinājumu, jo aizsardzības sektoram nākas konkurēt ar pārējām nozarēm.

Lai nodrošinātu esošās NBS kaujas spējas un ieviestu jaunas, nepieciešami vismaz 9000 profesionālā dienesta karavīri. Pašlaik mums ir 6700 profesionālā dienesta karavīri.

No Valsts aizsardzības dienesta ieviešanas būs vairāki ieguvumi. Latvijā būs palielināta militāri apmācītas un sagatavotas sabiedrības daļa ar zināšanām un spējām pārvarēt militāras un civilas krīzes. Tā veicinās arī jauniešu psiholoģisko noturību un fizisko sagatavotību.

Apmācāmie saņems kompensāciju līdz 400 eiro mēnesī, tiks nodrošināta ēdināšana vai uzturdevas kompensācija (brīvdienās) un dienesta dzīvojamā telpa, kā arī viņi saņems transporta izdevumu kompensāciju 100 eiro mēnesī.

Latvijai šobrīd tiešu militāru draudu nav, un pie mums ieradīsies vairāk sabiedroto karavīru. Taču mums pašiem ir jāapliecina gatavība aizstāvēt savas mājas un tuviniekus. NBS karavīri veic dienestu, lai par uzbrukumu mūsu valstij pretinieks maksātu visaugstāko cenu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu