Foto - Pixabay
Reklāma

Ziemas saulgriežu diena ir īpašs astronomisks notikums, kurā atzīmēta visgarākā nakts gadā. Pēc šī datuma nakts pakāpeniski samazinās, bet dienas kļūst garākas. Ezoteriķi šo dienu uzskata par īpašu un enerģētisku.

Kad 2021. gadā ir ziemas saulgriežu diena

Atkarībā no gada garākā nakts gadā var iekrist 21. vai 22. decembrī. Šogad ziemas saulgrieži būs 21. decembrī plkst. 17:59. Proti, visgarākā būs nakts no 20. uz 21. decembri.Reklāma

Ziemas saulgriežu diena: aizliegumi un tradīcijas

Saulgrieži tiek uzskatīti par īpašu un mistisku dienu daudzās kultūrās, jauna gada cikla sākumu. Šo datumu uzskatīja par bīstamu ļauno garu pārpilnības dēļ. Lai pasargātos no ļaunuma, mājā izkāra egļu zarus.

21. decembrī mūsu senčiem bija pirmā ziemas un jaunā gada diena. Pirmo ziemas mēnesi sauca par godu saulei. Ziemas saulgriežu dienā dziedāja, gāja pastaigās un apmeklēja gadatirgus, slavināja sauli un gaismu. Noteikti dedzināja lielu ugunskuru. Šīs tradīcijas daļēji saglabājušās līdz mūsdienām.Ko šajā dienā darīja mūsu senči

Šajā datumā tika veiktas īpašas ceremonijas, lai gads būtu veiksmīgs un laimīgs. Piemēram, podos uz palodzes iestādīja jebkura augu sēkliņa un pēc tam rūpējās par to. Bija pieņemts šajā dienā ielaist vairāk siltuma mājā – piemēram, aizdedzināt sveci vai iet pirtī. Mūsdienās varam ieiet arī īpašā, aromātiskā vannā!

Šajā datumā ieteicams piecelties pēc iespējas ātrāk un sagaidīt rītausmu. Tā ir laba diena jauniem darbiem un pirkumiem. Arī ziemas saulgriežu dienā var svinēt kāzas.

Ziemas saulgriežu dienā nedrīkst dzert alkoholu un staigāt netīrās drēbēs. Arī šo datumu nevar sagaidīt nesakārtotā dzīvoklī, citādi cilvēku vajās nepatikšanas.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Trīs horoskopa zīmes decembrī var satikt otro pusīti

“Apkārt mira cilvēki šausmīgās mokās.” Profesors Danilāns par slimnīcā pārdzīvoto

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu