Kadrs no video
Reklāma

Cepšanās par mākslinieka Kristiāna Brektes sienas gleznojumu jeb murāli uz Rīgas 40 vidusskolas sienas joprojām nerimstas. Daudzi tur redz pornogrāfiju, bet raidījuma “Stīvais Nemelo” komanda, būdami īsteni mākslinieki, nevis kaut kādi profesionāli muldoņas, piedāvā visas iespējamās dziļās domas, kuras Brekte patiesībā ieslēpis savā šedevrā.
1. Murālis parāda neizbēgamo laika plūdumu cauri cilvēka ķermenim – sākumā krūtis un tvirtas un stingras, pēc tam – nokarenas.

Reklāma

2. Murālis perfekti parāda daudzu skolas audzēkņu talantus – jo aptuveni tā vairums bērnu arī zīmē.

3. Murālis parāda sievietes varenību – jo, jā, viņas visas tur ir plikas, bet kājas visām cieši kopā – neviena nav pieejama, tātad – nekādas pornuškas tur nav.
4. Uz sienām visbiežāk pūš grafiti, bet priekš Latvijas grafiti scēnas tas ir augsta līmeņa mākslas darbs, jo tas ir krietni skaistāks par uzrakstiem “Es te biju”, “Ja gribi seksu, zvani
Lienei”, “Aivars lohs” un pasaules populārāko grafiti “Hu*”. Murālī nav neviena daikta – tātad līmenis tiešām augstāks par vidējo.

5. Murālis demonstrē mūsdienu sievietei pieejamās neierobežotās iespējas – re, mūsdienās dāmai var būt ne tikai divi, bet arī četri vai seši ciči! Zinātniskā fantastika te klāt nestāv.

6. Murālis parāda cilvēku pasaules negodīgo uzbūvi – ja šitādu garadarbu vizuālās mākslas stundā iesniegtu kāds skolēns, viņš būtu nesekmīgs vai nopelnītu konsultāciju pie skolas psihologa, bet, tā kā to izdarīja mākslinieks – tad tas ir murālis.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Kovids ņem priekšā pa pilno.” Levits atkal pieaista uzmanību ar savādu izteicienu

VIDEO: Kā valdība un deputāti sev steidzami algu pielika

VIDEO: Mairim Briedim laiks uzbaroties un atriebties Usikam?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu