Reklāma

ASV 13. janvārī nāvessods izpildīts Lisai Montgomerijai, kas pirms 17 gadiem gadā noslepkavoja grūtnieci, lai nozagtu viņas vēl nedzimušo bērnu, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Piecdesmit divus gadus vecā Montgomerija ir pirmā sieviete, kurai ASV federālās varasiestādes izpildījušas nāvessodu pēc 67 gadu pārtraukuma. Nāvessods izpildīts, veicot letālu injekciju.

Suņu audzētāja Bobija Džo Stineta tika 2004. gada 16. decembrī savā mājā Skidmorā, Misūri štatā. Montgomerija, kurai pašai nevarēja būt bērnu, tīmeklī bija ieguvusi informāciju par 23 gadus Stinetu. Izliekoties, ka vēlas iegādāties kucēnu, Montgomerija 2004. gada decembrī ieradās Stinetas mājās Skidmorā, Misūri štatā.

Reklāma

binary comment
binary comment

Montgomerija, kura tolaik bija 36 gadus veca, nožņaugusi astotajā grūtniecības mēnesī esošo Stinetu no mugurpuses un, pārgriežot vēderu, izņēma nedzimušo bērnu. Varas iestādes bērnu droši atguva un atdeva tēvam.

Montgomerija tika tiesāta un atzīta par vainīgu jau 2007. gadā. 2021. gada 13. janvārī, neilgi pēc pusnakts, pēc apelācijas noraidīšanas, viņai veikta nāvējoša injekcija.

Montgomerija bija pirmā sieviete 67 gadu laikā, kurai ASV izpildīts nāvessods, un ceturtā sieviete, kurai izpildīts augstākais soda mērs Savienoto Valstu vēsturē.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu