Ilustratīvs attēls - Pixabay
Reklāma

Šonedēļ Rīgā vien divu dienu laikā fiksēti divi gadījumi, kuros vecāki atstājuši novārtā bērnus. Tostarp viens beidzies ar smagām sekām – trīs gadus vecs bērns pēc iekrišanas dīķī, šobrīd atrodas komā. Lai izvairītos no līdzīgu situāciju atkārtošanās, Valsts policija aicina līdzcilvēkus nepaiet garām nelaimē nonākušam vai nepieskatītam bērnam, un aicina ziņot policijai pa tālruņa numuru 110. Kā arī vecāki tiek aicināti neatstāt savas atvases bez uzraudzības.

Pirmdien, 17. augustā, ap pulksten 20.30 mediķi saņēma izsaukumu uz adresi Rīgā, kur ūdenstilpnē bija iekritis mazs bērns. Trīs gadus vecais bērns, iespējams, vairāk nekā pusstundu bija atradies ūdenī. Ierodoties notikuma vietā, mediķi nekavējoties uzsāka atdzīvināšanas pasākumus, kas ilga vairāk nekā 40 minūtes. Lai gan, iesaistoties arī ārsta speciālista brigādei, izdevās atjaunot bērna sirdsdarbību, bērns tika nogādāts slimnīcā ļoti smagā stāvoklī. Par notikušo tika informēta Valsts policija.

Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka trīs gadus vecais bērns uz vairākām stundām bija atstāts pagalmā bez pieaugušo uzraudzības. Tobrīd viņa 1986. gadā dzimusī māte atradusies dzīvoklī. Bērns bijis aizgājis līdz netālu esošajai ūdenstilpnei, kur notikusi nelaime.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas – par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas un ja tās nodarījušas personas, no kurām cietušais ir materiāli vai citādi atkarīgs. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Reklāma

Valsts policija informāciju par notikušo ir nodevusi bāriņtiesai, tālākā lēmuma pieņemšanai. Uz izmeklēšanas laiku mātei ir piemēroti drošības līdzekļi – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bērns joprojām atrodas slimnīcā komā.
Tāpat šonedēļ, 18. augusta pēcpusdienā, Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Ķengaraga mikrorajonā uz ielas atrodas kāda sieviete, kura izskatās manāmā reibuma stāvoklī un stumj bērnu ratiņus, kuros atrodas mazs bērns.

Likumsargi izbrauca uz notikuma vietu, kur pamanīja aprakstam atbilstošu sievieti ar mazuli ratos un kopā ar kādu vīrieti. Mazulis bija vien gadu un astoņus mēnešus vecs. Tāpat blakus viņiem krūmos gulēja vēl kāds vīrietis, kurš izskatījās apreibinošo vielu iespaidā. Personas no ekspertīzes veikšanas atteicās, taču viņu vizuālās pazīmes liecināja, ka tās atrodas narkotisko un psihotropo vielu iespaidā. Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, kuri sniedza arī medicīnisko palīdzību.

1985. gadā dzimusī sieviete tika nogādāta Ķengaraga policijas iecirknī, taču informācija par notikušo nodota arī bāriņtiesai un bērns nodots krīzes centrā. Jāpiebilst, ka sievietei kopumā ir pieci bērni, par kuriem šobrīd rūpes ir uzņēmies bērnu tēvs.

Sieviete jau iepriekš vairākkārt nonākusi policijas redzeslokā, tai skaitā par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu, alkohola lietošanu, kā arī par dažāda veida zādzībām. Tāpat pret sievieti 2014. gadā bija uzsākts kriminālprocess par vardarbību pret mazgadīgo.

Par šo gadījumu pret sievieti ir uzsākts administratīvais process par narkotisko vielu lietošanu, kā arī uzsākta resoriskā pārbaude, kuras laikā tiks skatīti notikušā apstākļi.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotajiem, kuri pamanīja notiekošo un par to informēja atbildīgās iestādes. Tāpat likumsargi aicina arī citus līdzcilvēkus nepaiet garām, redzot, ka kāds bērns nokļuvis nelaimē vai netiek pienācīgi aprūpēts. Par šādiem vai līdzīgiem gadījumiem policija aicina nekavējoties ziņot, zvanot uz tālruņa numuru 110. Tikai tā, mēs visi kopā varam novērst nelaimi!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu