Kadrs no video
Reklāma

Dzīvnieku aizstāvjiem neizdevās glābt pāris dienu veca, suņa smagi savainota stirnēna dzīvību. Dzīvnieku policija izplatījusi aicinājumu suņu saimniekiem mežā izturēties atbildīgi, pieskatot savus četrkājainos draugus, lai tie nenodarītu kaitējumu meža dzīviekiem, kuriem šobrīd ir mazuļu laiks.

Cilvēki = suņu saimnieki, draugi vai pavadoņi!
“Šis ir īpašs lūgums jums – izlasīt un ņemt vērā. Iespējams, daudzas nelaimes notiek no nezināšanas un neuzmanības.
Savvaļā šobrīd ir mazuļu laiks: ligzdo putni kokos, krūmos un uz zemes.

Dzimst stirnēni, alnēni, zaķēni, kuri slēpjas pļavās, meža taku malās, klusākās vietiņās. Dīķi un lielāku ūdeņu malas ir pilnas ar ūdensputnu mazuļiem.

Neviens no viņiem nevar un nespēj aizbēgt no cilvēka un no cilvēka labākā drauga, ja suns nav pieskatīts, brīvi skraida un tramda vai pat nogalina savvaļas dzīvnieku mazuļus.

Reklāma

Nupat izdzisa pāris dienu veca stirnēna dzīvība. Viņš bija paslēpies klusa meža ieloka taciņas malā zem papardēm, kad viņu pirmais pamanīja, drīzāk saoda, garā pavadā esošs suns. Pāris kampieni, stirnēna kliedzieni un mazulis bezspēcīgi gulēja takas vidū. Cilvēks laikus nepamanīja, nenoreağēja un nesavāca suni.

Diemžēl nesekmīgi bij centieni palīdzēt mazulim klīnikā, jo traumas, ko šādiem mazulīšiem nodara suņa sakodiens, nereti ir nāvējošas.

Jūs, suņu saimnieki, varat novērst lielas nelaimes mežos, pļavās, ceļmalās, ūdenstilpņu malās, ja esat atbildīgi un vērīgi. Priekšā brīvdienas , drīz Līgo svētku svinības un Jāņi, kad daudzi tiecas pie dabas.

Lūdzu ievērojiet, lūdzu saudzējiet:
❗ Vienmēr ielāgojiet, ka mežā, pļavā, ūdensmalā, kur atpūšaties, jūs esat ciemiņi un netraucējiet dzīvniekus, kuriem tur ir mājas;

❗ Neļaujiet suņiem un bērniem trenkāt, biedēt, aiztikt savvaļas dzīvnieku mazuļus;

❗ Turiet suņus īsās kontrolējamās pavadās un neļaujiet brīvi skraidīt vai peldēt pa dīķiem un nelielām upītēm;

❗ Pikniku, svinību laikā aiz sevis savāciet atkritumus

❗ Māciet saviem bērniem un draugiem atbildību pret vidi un savvaļas dzīvniekiem;

❗ Ja redzat, ka kāds uzvedas bezatbildīgi un nepieskata bērnus vai suņus- aizrādiet mierīgi un pieklājīgi, jo daudzi nodara pāri dabai aiz nezināšanas, nevis ļaunprātības.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu