Kadrs no video
Reklāma

“Motociklisti “izvaro” mežus!” – ar šādu uztraukuma caurstrāvotu vēsti Bez Tabu redakcijā vērsies dabas draugs, kurš pieķēris enduro motociklistu baru, kas pamatīgi izbraukājis mežus Siguldas pusē. Motociksti braukuši vietās prom no meža ceļiem, kur to nedrīkst darīt. Tāpat motociklu riepas nodarījušas skādi Lorupei, lašveidīgo zivju upei, izbraukātas aizsargājamās meža nogāzes un gravas.

Bez Tabu redakcijā vērsies dabas draugs no Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP), kurš gan lūdza neatklāt viņa vārdu, jo izbraukātie meži nav DAP uzraudzībā (viens ir privāts mežs, otrs – “Latvijas Valsts mežiem” piederošs). Tā kā viņš pamanījis kaitējumu dabai, uzskatīja, ka par to jāziņo plašakai sabiedrībai ar Bez Tabu starpniecību.

Dabas draugs internetā uzgājis motociklistu publicētus video, kuros rūcamo entuziasti paši sevi iemūžinājuši, izbraukājam mežus Siguldas pusē. Mežos plūst Lorupe, kuru motorizētie transportlīdzekļi arī šķērsojuši. Upi ieskauj lielas nogāzes un gravas, kuras arī vietām pamatīgi izkašņātas, liecina motociklistu video redzamais. Dabas draugs paguvis lejuplādēt motociklistu neapdomīgi publicētos video pirms moto entuziasti, sapratuši muļķību, tos izdzēsuši.

Reklāma

Bez Tabu komanda, sekojot dabas drauga norādēm, pastaigā pa mežu, tā nogāzēm un Lorupes abiem krastiem, konstatēja nodarīto kaitējumu. Vietām dabas draugi nolūkā cīnīties ar motociklistu izdarībām uz izbraukātajām takām nogāzuši lielākus un mazākus kokus.

Motociklistus nav atturējuši brīdinājumi nebraukt privātā mežā.

Mārtiņš Kalniņš, AS “Latvijas Valsts meži” vides eksperts
Tie ir nogāžu un gravu meži, kas Latvijā un Eiropā ir aizsargājami un nav pārāk bieži sastopami. Ja tiek izbraukātas nogāzes, kā šeit redzams, tiek izbojāta zemsedze. Šados nogāžu mežos tas veicina augsnes eroziju. Tas var radīt nevēlamu ietekmi Lorupei, lažveidīgo zivju upei. Augsnes daļām nonākot upē, tās pamazām var pārklāt straujteces, oļu sēres, ko laši un taimiņi izmanto kā nārsta vietas. Arī šķērsojot upi ar motocikliem, tie ne vien atstāj riepu pēdas, bet arī piesārņo ar eļļām.

Vilmārs Katkovskis, AS “Latvijas Valsts meži” Rietumvidzemes meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs
Jebkura motorizēta transportlīdzekļa pārvietošanās mežā ārpus meža ceļa nav pieļaujama. Esam jau sagatavojuši un iesnieguši pieteikumu policijā. Mēs ceram, ka policija pievērsīsies šai lietai pietiekami nopietni.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu