Kadrs no video
Reklāma

Nepatīkams incidents 2. aprīlī noticis Ozolniekos – kā redzams soctīklos publiskotajā novērošanas kameru video, kāds pircējs, sašutis par pensionāres rīcību un noteiktās distances neievērošanu, viņu tik stipri pagrūž, ka vecā sieviete nokrīt uz grīdas.

Palīgā steidzās veikala apsargs un kāda cita sieviete, kura tobrīd tur iepirkās, bet tikmēr agresīvais pircējs turpināja vienaldzīgi stāvēt rindā.

“ELVI veikalā Ozolniekos notikušais incidents ir ļoti nepatīkams starpgadījums, un, lai arī mēs kā uzņēmums nevaram nest atbildību par klientu rīcību, mūsu pienākums ir aicināt policiju izvērtēt notikušo. Lai arī video ir redzams, ka kundze pārkāpj 2m distanci, nekādi distancēšanās ierobežojumi nav atcēluši pašus galvenos cilvēcības principus – cieņu pret vecāka gada gājuma cilvēkiem, iejūtību, līdzcietību. Distancēšanās ierobežojumi neļauj pielietot spēka paņēmienus pret līdzcilvēkiem!

Reklāma

ELVI ir sazinājušies ar cietušās sirmgalves pārstāvjiem, kundzei nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība un pēc mūsu rīcībā esošās informācijas arī patlaban viņa jūtas labi, tomēr uzskatām, ka gadījums ir pietiekoši nopietns, lai uz to vērstu likumsargu uzmanību. Tāpat kā atvainošanos par veikalā notikušo esam sagatavojuši sirmgalvei dāvanu karti, ko kundze varēs izmantot nākamajās iepirkšanās reizēs,” sarunā ar portālu “Jauns.lv” atzina “ELVI” pārstāve Laila Vārtukapteine.

Valsts policija ir uzsākusi administratīvo lietvedību par huligānismu un miesas bojājumu tīšu nodarīšanu pensionārei Ozolniekos.

Piektdien, 3. martā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa likumsargi saņēma informāciju un arī video ierakstu, kas ir izplatīts sociālajās vietnēs, par pagaidām nenoskaidrota vīrieša rīcību šī gada 2. martā kādā veikalā Ozolniekos, kur viņš pie norēķinu kases nogrūda zemē cienījama vecuma sievieti.

Likumsargi ir noskaidrojoši sievietes personību, un šobrīd tiek skaidroti visi notikušā apstākļi, kā arī ir ierosināta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. panta par sīko huligānismu, par ko ir paredzēts naudas sods no 70 līdz 500 eiro, kā arī pēc 167 2. panta par maznozīmīga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu, par ko ir paredzēts naudas sods no 200 līdz 430 eiro.

Valsts policija nosoda šādu rīcību un aicina cilvēkus būt iecietīgiem un izturēties citam pret citu ar cieņu.

Sandis Ģirģens (KPV LV) izdevis rīkojumu, ar kuru noteikts pienākums tirgotājiem organizēt apmeklētāju plūsmas kontroli un nodrošināt, ka tirdzniecības vietā vienlaicīgi neatrodas ne vairāk kā viens apmeklētājs uz četriem kvadrātmetriem no tirdzniecības zāles platības.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu