Reklāma

Tradicionāli gadumijā Latvijas iedzīvotājus ar televīzijas starpniecību uzrunā Valsts prezidents, un šogad tā būs īpaši saistoša, jo savu pirmo Jaungada runu teiks Egils Levits. Bukmeikeri prognozē, vai prezidents turēsies pie tradīcijām kaklasaites izvēles ziņā, cik ilga būs uzruna un cik reizes tajā tiks pieminēta Latvija.

Diplomātiskais protokols un arī tradīcijas nosaka, ka svinīgās uzrunās Latvijas Republikas prezidents valkā sarkanu vai bordo krāsas kaklasaiti. Tam gan pēdējos gados bijuši arī daži izņēmumi. Raimonds Vējonis savā pirmajā uzrunā uzstājās zaļā kaklasaitē, kas, visticamāk, iezīmēja viņa partejisko piederību, tāpat viņš arī neraksturīgi tradīcijām vienu reizi Jaunā gada uzrunā uzstājies kopā ar dzīvesbiedri Ivetu Vējoni.

Reklāma

Prezidenta maiņa vienmēr iezīmē pārmaiņas, un tas attiecas arī uz ikgadējo gadumijas uzrunu, tāpēc pārsteigumi un atkāpes no protokola nav izslēdzami arī šoreiz. Jau prezidenta inaugurācijas ceremonijā E. Levits aizstāja klasisko šlipsi ar tauriņu. Lai gan favorīts viennozīmīgi vēl jo projām ir sarkana kaklasaite (koeficients 1.25), tomēr “Betsafe” neizslēdz arī atšķirīgu izvēli, pie nākamajiem favorītiem minot melnu kaklasaiti (koeficients 5.00) vai pat tauriņu (koeficients 5.00).

Kaut minimāla, pastāv arī iespēja, ka prezidents uzstāsies bez kaklasaites – īpaša riska cienītājiem šai iespējai piešķirts koeficients 150.00.

Prezidenta uzruna pēdējos gados tikusi ierobežota trīs minūtēs, bet, kā jau minēts, prezidenta maiņa varētu liecināt arī par garāku uzrunas versiju. Uzrunas ilgumu, kas garāks par 3:30 minūtēm, “Betsafe” vērtē ar 50% iespējamību.

Tāpat ar praktiski vienādu varbūtību “Betsafe” paredz, ka E. Levits Jaungada uzrunā Latviju pieminēs vismaz piecas reizes.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu