Kadrs no video
Reklāma

“Ir viena pozitīva lieta, ko esmu ieraudzījusi saistībā ar budžetu, – tas ir bezdarbnieku pabalsts. Beidzot valstī sāk domāt par to, ka mēs izšķiežam milzīgas naudas summas bezdarbnieku pabalstos,” priecīga RīgaTV 24 raidījumā “Kārtības rullis” sacīja RSU profesore Ilga Kreituse.

Profesore uzskata, ja cilvēks aiziet bezdarbniekos pēc savas gribas ar domu “gribu – strādāju, gribu – nestrādāju” un saņem pabalstu, kas atkal ir uz mūsu katra indivīda rēķina, tad tas nav pareizi. No vienas puses valstī trūkst darba roku, no otras puses – vai kāds ir izanalizējis, cik daudz un kādā vecumā ir tie cilvēki, kas bezdarbniekos ir deviņus mēnešus un kam mēs izšķiežam tik daudz naudas pabalstos?

“Es zinu cilvēkus, kas aiziet no darba, saņem bezdarbnieku pabalstu un pēc tam atgriežas tanī pašā darbā, kur viņš ir bijis. Viņš vienkārši ir atpūties, alga ir bijusi pietiekami liela un varējis būt bezdarbniekos. Man šķiet, ka tiem cilvēkiem, kas paši aiziet no darba, maksimums, cik ilgi būtu jāmaksā bezdarbnieka pabalsts, ir viens mēnesis,” pārliecināta ir Kreituse.

ReklāmaViņa arī atgādināja, ka to pašu dara mūsu deputāti, kuri ir pazaudējuši mandātu, arī Valsts kontroles bijusī vadītāja līdz ievēlēšanai parlamentā reģistrējusies par bezdarbnieku un saņēmusi pabalstu.

“Un joprojām notiek diskusijas, ka valsts ierēdņu algas ir par mazu, tās ir jāceļ, jo privātais sektors klabina zobus, lai viņus dabūtu pie sevis. Tad kāpēc viņi reģistrējas kā bezdarbnieki? Negribi, aizgāji no darba, ej lasi mellenes,” skarba ir Kreituse.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu