Reklāma

Ceturtdien, augusta mēneša pirmajā dienā, Latvijas futbola komandas “Riga”, “Ventspils” un “Liepāja” aizvadīs savas atbildes spēles UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, cenšoties iekļūt trešajā atlases kārtā. Par savu vietu tajā visnotaļ droša var būt tikai “Ventspils”, kurai gan arī vispirms vēl jāpaveic uzdevums līdz galam, kamēr Rīgas un Liepājas klubiem sporta totalizatora “Betsafe” futbola prognozes paredz sarežģītus mačus ar nelielām izredzēm.

Ja augusta mēnesī dalību Eirokausos turpina vēl trīs Latvijas klubi, tad šo vasaru Latvijas futbolam jāsauc par sekmīgu, turklāt visas pazīmes liecina, ka vismaz viena komanda turpinās spēlēt arī vismaz līdz augusta vidum. Pirms nedēļas aizvadītajos mačos Eiropas līgas otrajā kārtā “Ventspils” izmantoja likteņa doto iespēju un ar 4:0 sagrāva Maltas komandu, kas nozīmē lieliskas iespējas iekļūt trešajā kārtā.

“Ventspilij” izbraukumā Maltā gan tiek paredzēta grūta spēle, kurā ventspilnieki nemaz netiek uzskatīti par favorītiem, lai gan pirmās spēles rezultāts varētu mudināt domāt, ka maltieši uz vienas kājas apspēlējami. Tā gluži nav (viedokli šajā jautājumā katrs interesents var pavaicāt Horvātijas “Hajduk” komandas līdzjutējiem), un bukmeikeri vērtē, ka “Ventspils” uzvara Maltā ir ar koeficientu 3.30.

“Ventspils” sakarā svarīgi uzsvērt, ka klubs var bez problēmām atļauties zaudēt ar pat trīs vārtu starpību. Līdzīga situācija bija arī iepriekšējā kārtā, kad pēc uzvaras 3:0 viesos bija jātiekas ar Albānijas “Teuta” un tika zaudēts 0:1. Maltas komanda tomēr ir ar spēcīgiem leģionāriem, spēlēs sev ierastajos apstākļos, kas apmēru ziņā nelielās Maltas salas sakarā ir visai svarīgi, arī ņemot vērā vasaras svelmi Vidusjūras vidū. Tāpēc šajā mačā daudz vārtus nevajag gaidīt – iespēja, ka tiks iesisti divi vai mazāk vārti, ir ar koeficientu 1.99.

Reklāma

Arī “Riga” komanda, Latvijas čempionvienība, savā duelī sagaidīja likteņa dāvanu – mača ievadā pret Polijas “Piast” izdevās gūt vārtus pēc pretinieku rupjas kļūdas. Turpinājumā gan sekoja trīs ielaisti vārti un šķietami sagrautas izredzes, bet tad ar vēl vienas veiksmes palīdzību izdevās panākt 2:3, un visa intriga tika atlikta uz Rīgu.

“Riga” pagaidām vēl nav izdevies uzvarēt nevienā Eirokausu duelī, lai gan visas cīņas bijušas līdzvērtīgas “Riga” spēcīgās aizsardzības dēļ. Tagad būs nepieciešams uzbrukt, jo derēs tikai uzvara, uz kuru “Betsafe” bukmeikeri piedāvā koeficientu 3.85. Tas nav pats ticamākais scenārijs, taču “Riga” panākums ar 1:0 nebūs arī pati milzīgākā sensācija, ko varētu sagaidīt šajā nedēļā Eiropas futbolā.

Savukārt Aleksandra Starkova vadītā “Liepāja” savā laukumā domās, kā atspēlēt pirmajā mačā Zviedrijā iekrāto deficītu 0:2 pret “Norrkoping”. Tīri teorētiski liepājniekiem ticis pats sarežģītākais uzdevums starp Latvijas klubiem, taču to pašu varēja teikt arī par Eiropas līgas pirmo kārtu. Favorīti uz uzvaru gan mačā, gan visā duelī kopumā ir zviedri, bet Liepājai, lai noturētu sev izredzes uz panākumu, ļoti nepieciešams nosargāt savus vārtus neskartus (koeficients 4.85), jo pašiem viesos iesist neizdevās un attiecīgi nebūs derīgas arī uzvaras ar rezultātu 3:1 vai 4:2.

Līdz ar to visticamākais iznākums Latvijas futbola klubiem Eiropas līgas otrajā kārtā ir viena kluba tikšana tālāk, kas tik un tā nav ikdienišķs notikums Latvijas futbolā, turklāt pastāv arī reālistiskas cerības, ka skaitlis viens pārvērtīsies vismaz par divi.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu