Kadrs no video
Reklāma

8. decembrī pulksten 17.43 pie Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem patrulēšanas laikā vērsās kāda garāmgājēja, kuras uzmanību piesaistījusi manāmi iereibusi māte ar bērnu Inženieru ielā.

Likumsargi devās uz ziņotājas norādīto adresi, kur pamanīta aprakstam atbilstoša sieviete. Blakus viņai stāvēja aptuveni piecus gadus veca meitene. Bērna māti bija apturējuši divi citi garāmgājēji, kuri uz notikuma vietu jau bija izsaukuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Sieviete nespēja orientēties ne laikā, ne telpā. Mirkli vēlāk notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja gan meitu, gan māti. Apskates laikā konstatēts, ka nevienai no personām hospitalizācija nav nepieciešama.

Reklāma

Izjautājot sievieti par radiniekiem, kuri varētu uzņemties rūpes par atvasi, viņa nespēja sakarīgi atbildēt. Savukārt meitene pastāstīja, ka arī tētis piedzēries, taču mājās aizmidzis.

Ņemot vērā, ka neviens no bērna radiniekiem nebija spējīgs uzņemties rūpes par meiteni, pieņemts lēmums viņu nogādāt krīzes centrā.

Tikmēr bērna māte nogādāta dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3,71 promiles reibumā. Vienlaikus datu pārbaudes laikā atklājās, ka viņa nav deklarējusi arī savu dzīvesvietu.

Bērna mātei izrakstīti divi administratīvā pārkāpuma protokoli – par atrašanos publiskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu, un dzīvesvietas nedeklarēšanu.

Savukārt lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem pārsūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai. Tāpat informācija par notikušo nodota Rīgas bāriņtiesai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu