Foto no notikuma vietas
Reklāma

10. novembrī pulksten 20.47 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu manāmi iereibušu sievieti Bolderājā, kura, pieskatot bērnu, aizmigusi uz ielas. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa.

Likumsargi, ierodoties norādītajā vietā, pamanīja uz zemes guļošu sievieti. Apkārt viņai stāvēja trīs vīrieši. Viens no viņiem policistiem pastāstīja, ka sabiedriskā transporta pieturvietā atpazinis savu bijušo klasesbiedreni. Sieviete bija saļimusi uz soliņa, savukārt viņai blakus stāvēja aptuveni četrus gadus vecs zēns.

Bērns bija pārsalis un pārbijies. Vīrietis nolēmis sievieti ar bērnu šādā stāvoklī uz ielas neatstāt. Ņemot vērā, ka bijušais klasesbiedrs zināja, kur zēna māte dzīvo, viņš sazvanījis savu brāli, lai viņš atbrauc ar automašīnu. Sieviete ar zēnu aizvesta līdz daudzdzīvokļu namam, kur pasaukta puisēna vecmāmiņa. Bērns nodots sirmajai kundzei, kura nekavējoties zēnu ieveda dzīvoklī. Par notikušo nolemts informēt policiju.

Likumsargi uz notikuma vietu izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri, apskatot saļimušo sievieti, nolēma viņu hospitalizēt. Apskates laikā sieviete nedaudz atžirga un sāka vemt. Aizdomās par narkotiku pārdozēšanu bērna māte nogādāta slimnīcā.

Reklāma

Vienlaikus no zēna vecmāmiņas noskaidrots, ka meita regulāri lietojot gan alkoholu, gan aizliegtās vielas. Tāpat viņa šādā stāvoklī regulāri pieķerta, pieskatām savu bērnu. Vecmāmiņa jau bija vērsusies Rīgas bāriņtiesā ar lūgumu viņai piešķirt aizbildņa tiesības, tomēr saņēmusi atteikumu. Līdz ar to šajā reizē tika nolemts izsaukt policiju, lai piefiksētu notikušo.

Policisti devās apsekot zēna mājvietu. Apskates laika konstatēti bērna attīstībai atbilstoši apstākļi.

Jautājot zēnam, ko darījis notikuma dienā ar māti, viņš pastāstīja, ka mamma bijusi viesnīcā ar citiem vīriešiem, dzērusi alu un draudējusi fiziski izrēķināties ar vecmāmiņu.

No aculieciniekiem pieņemtas liecības. Bērna mātei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par vecāku aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Par notikušo informēti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki, kā arī Rīgas bāriņtiesa.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu