Publicitātes attēls
Reklāma

Kas ir lielāks ļaunums mierīgā pasaulē – zombiji vai nežēlīgi cilvēki? Atbildi uz šo jautājumu jau pavisam drīz sāks meklēt postapokaliptiskās drāmas “Staigājošie miroņi” galvenie varoņi.

Populārās zombijsāgas 9.sezonas sērijas televīzijas kanālā FOX būs skatāmas jau no pirmdienas, 8.oktobra. Tādēļ televīzijas kanāls FOX ir apkopojis svarīgākās izmaiņas, kas pirms jaunās sezonas būtu jāzina “Staigājošo miroņu” skatītājiem.

Seriālu pametīs aktieris Endrjū Linkolns (Riks Graimss)

Reklāma

Vasarā, kad Linkolns paziņoja par aiziešanu, “Staigājošo miroņu” fanus pārņēma kas līdzīgs šokam – galu galā Aleksandrijas kopienas līderis, bijušais šerifs Riks Graimss ir svarīgs un skatītāju iemīļots tēls. Izrādās, Linkolns par pārmaiņām karjerā sācis domāt jau iepriekšējās sezonas laikā, kad tika nogalināts šerifa dēls Karls Graimss (Čandlers Rigss). Tagad lielākā intriga ir veids, kādā Graimss seriālu pametīs. Dzīvs? Miris? Pārtaps par zombiju vai “uzbrauks debesīs”?

“Tas [Graimsa aiziešana] būs neticami emocionāls brīdis,” atzīst seriāla jaunā izpildproducente Endžela Kenga. Viņa saka, ka šajā sezonā vēlējusies atdot godu varonim, kurš “Staigājošajiem miroņiem” nozīmējis ārkārtīgi daudz.Pats Endrjū uzsver, ka vēlas vairāk laika veltīt savai ģimenei – sievai un bērniem, tomēr nekur tālu no zombijsāgas uzņemšanas laukuma viņš neaizies. Aktieris apņēmies apgūt producēšanas nianses un jau 10.sezonā varētu atgriezties kā sērijas direktors. Starp citu, jaunās sezonas 7.sērijas direktors ir aktieris Maikls Kudlics, kura atveidoto varoni Ābrahamu Fordu ar savu beisbola nūju Lusilu 6.sezonā nogalināja negantais Nīgans.

Vismaz uz laiku aiziet arī aktrise Lorīna Koena (Megija Rī)

Aktrise ir atklājusi, ka Hilltopas kopienas līdere Megija Rī būs redzama tikai pirmajās sešās jaunās sezonas sērijās. Turklāt tieši 6.sērijā “notiks daudzas lietas”. Iespējams, tās būs liktenīgas gan Megijai, gan Rikam Graimsam.

Koenas aiziešanas iemesls ir viņas jaunā loma ABC seriālā “Viskija kavalieris”, tādēļ aktrisei vairs nepietiks laika filmēties abos seriālos. Tiesa, viņas attiecības ar “Staigājošo miroņu” veidotājiem arī nav bijušas vienkāršas. Izpildproducente Kenga gan atzinusi, ka Lorīna “Staigājošajos miroņos” var atgriezties jebkurā brīdī, kamēr vien seriāls tiek filmēts. Variantu, kā saglabāt Megijas klātesamību, ir ļoti, ļoti daudz.

Kurš no pirmās sezonas tēliem vēl ir dzīvs?

Piemēram, Derils Diksons – tuvs Rika Graimsa līdzgaitnieks. Šī tēla atveidotājam Normanam Rīdusam nav plānu pamest “Staigājošos miroņus”. Tieši otrādi – viņš tikko noslēdzis jaunu, 20 miljonu ASV dolāru vērtu līgumu.

Rīduss atgādina, ka seriālā darbojas jau kopš pirmās sezonas un vienmēr ir gatavs tam veltīt pietiekami daudz laika. Aktieris arī atklāj, ka vienā no pirmajām sērijām ir gaidāmas “sasodīti episkas” cīņas. Īpaši tām pat ir gatavoti jauni ieroči. Taču, nenoliedzami, no pirmsākumiem ir palikuši ļoti maz svarīgu varoņu. Ir nogalināts Glens, Abrahams, Karls; Riks un Megija – pamet seriālu.

Vēl ir Mišona, kuras atveidotāja, aktrise Danaja Gurira kļūst aizvien populārāka: pavisam nesen viņa piedalījās filmās “Melnā Pantera” un “Atriebēji: Bezgalīgais karš”. Patlaban ir skaidrs tikai tas, ka 9.sezonā Mišona būs. Viņai ir izveidojušās ciešas attiecības ar Riku, abi audzina meitiņu – Džudīti un, šķiet, ir patiesi laimīgi.

Savukārt asinskārais beisbola nūjas Lusilas īpašnieka Nīgana atveidotājs Džefrijs Dīns Morgans atzīst, ka viens no iemesliem, kura dēļ viņš piekritis piedalīties “Staigājošajos miroņos”, bija tieši Endrjū Linkolns. Viņš apgalvo, ka Riks Graimss nav glābis pasauli, bet gan sagatavojis to viņam, taču izdzīvojušajiem Nīgans draudus vairs nerada.

Jauns sākums pēc postošajiem kariem

Lielais un postošais karš “visi pret visiem” ir beidzies, tagad izdzīvojušie mēģina apvienoties un būvēt jaunu pasauli. 9.sezonā seriālā “Staigājošie miroņi” lielāka uzmanība būs pievērsta cilvēku savstarpējām attiecībām un konfliktiem viņu starpā. Postapokaliptiskās pasaules iemītnieki ir raduši ķert pie ieročiem pie pirmā nopietnākā kašķa, taču ne visas problēmas var atrisināt ar ieročiem.

Rikam Graimsam bija vīzija par pasauli, kuru visas izdzīvojušo kopienas būvē kopā. Taču par to ir vieglāk sapņot, nekā izdarīt, it īpaši, ja jūs nolemjat saglabāt dzīvi bijušajam ienaidniekam. (8.sezonas nobeigumā Graimss izlemj nenogalināt Nīganu). Tas rada lielu neapmierinātību, tādēļ Megija, Derils un arī Mišona varētu apsvērt ideju gāzt Riku no kopienas līdera vietas.

Cilvēku veidotās struktūras irst, daba pārņem pasauli

Kopš postošajiem kariem pagājuši daži gadi, pasaule ir mainījusies: sakaru nav, degvielas nav, munīcijas nav. Daba pārņem visu, un tas rada jaunus izaicinājumus. Pārtikas apjomi ir ierobežoti, galvenā produktu krātuve ir Hilltopa, bet pārvietošanās notiek zirgu mugurā.

Dzīve šķietami ir kļuvusi mierīgāka: ir atjaunota Glābēju nodedzinātā Aleksandrija un tās glītās mājas, Riks ved izdzīvojušos ekskursijā uz Vašingtonu. Kopienas saskaras ar daudziem izaicinājumiem, arī zombijiem, taču nekas neliecina, ka tuvojas milzīgs spēks, kas draud iznīcināt pašu rokām veidoto civilizāciju.

Publicitātes attēls
Publicitātes attēls

Parādās jauns ļaunums – čukstētāji

Čukstētāji ir nežēlīga izdzīvojušo grupa, kas valkā “staigājošo miroņu” ādas kā apģērbu un dzīvo starp mirušajiem. Un, protams, sazinās čukstus, lai netiktu atklāta viņu atrašanās vieta. Čukstētāji uzskata, ka vienīgais veids, kā izdzīvot postapokaliptiskajā pasaulē ir būt mazāk cilvēcīgiem un vairāk dzīvnieciskiem. Patiesībā viņi ir tik neticami nežēlīgi, ka ļaundaris Nīgans uz čukstētāju fona izskatās teju pēc “labā puiša”. Viņi nolaupa un nogalina daudzus Aleksandrijas apkaimes iedzīvotājus, viņu mumificētās galvas izkarina uz sētas, tā veidojot robežjoslu starp abām kopienām.

Kulta grupas līderus – visu operāciju smadzenes Alfu un skarbo aprēķinātāju Betu – atveido “Oskaram” nominētā aktrise Samanta Mortone un seriāla “Anarhijas dēli” zvaigzne Raiens Hērds. Abi runā tikai viens ar otru un nogalina jebkuru, kas apdraud viņu komfortu.Pēc Roberta Kirkmana komiksu sērijas “Staigājošie miroņi” motīviem tapušais seriāls par notikumiem postapokaliptiskajā pasaulē ir viens no starptautisko reitingu rekordistiem. Arī jaunajā sezonā skatītājus gaida tikšanās ar Normanu Rīdusu (Derils), Džefriju Dīnu Morganu (Nīgans), Melisu Makbraidu (Kerola), Danaju Guriru (Mišona), Kristiānu Seratosu (Rosita), Džošu Makdermitu (Eižens), Alannu Mastersoni (Tara), Avi Nešu (Sidiks) un Kalanu Makolifu (Aldens). Redzēsim arī Džonu Berntālu bijušā policista Šeina Velša lomā.

Seriāls “Staigājošie miroņi” skatāms televīzijas kanālā FOX pirmdienās, no 8.oktobra plkst. 22:00. Starp citu, sezonas pirmā sērija būs 86 minūtes gara!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu