Kadrs no video
Reklāma

“Ja runājam par tiesisko paļāvību, tad šī tiesiskā paļāvība attiecībā no sabiedrības puses ir paļauties, ka šī sistēma ir bijusi atbilstoši uzraudzīta un ka šī nauda ir maksāta komersantiem, kas šos atbalsta nosacījumus ir izpildījuši. Neoficiālā informācija ir, ka 80-90% tos nav ievērojuši. Mēs principā esam maksājuši nelikumīgi,” Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņa) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot notiekošo saistībā ar OIK afēru.

Zariņš norādīja, ka, lai arī Ekonomikas ministrija (EM) apgalvojusi, ka stacijas tikušas pārbaudītas, tā esot “fikcija”.

“Pārbauda 40 stacijas, kuras neviena neatbilst atļaujas nosacījumiem. Tas nozīmē, ka tām jau sen bija jāatņem šīs atļaujas, ko EM nebija izdarījusi, jo pati bija šīs konteinera shēmas iniciējusi un piesegusi. Viņi tēloja šīs te pārbaudes, kur viņi pusgada laikā nespēja atbildēt par 40 stacijām – kuras no viņām ir reāli uzceltas. Un pēc tam viņi lielās, cik daudz atļaujas ir atņēmuši – 23. Ja mēs zinām, ka 25 vietās vispār nekā nav!” sašutis sacīja Zariņš.

Reklāma

Viņš uzsvēra, ka būtu jāizvērtē OIK sistēmas tiesiskums. Tas darba grupā neesot izdarīts. “Pirmkārt, izvērtējam esošās sistēmas reālo tiesiskumu. EM ļoti patīk runāt par tiesisko paļāvību, taču tiesisko paļāvību viņi saprot tikai uz OIK saņēmējiem.

Par visu pārējo sabiedrību viņi aizmirst. Arī visai pārējai sabiedrībai ir tiesiskā paļāvība. Ja mēs maksājam par šo sistēmu, tad mēs varam paļauties, ka šī sistēma ir atbilstīgi pārraudzīta. Tiesiskā paļāvība nevar eksistēt uz pretlikumīgi sniegtu atbalstu,” sacīja Zariņš.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu