Foto -VP
Reklāma

Par viltotas kafijas realizāciju aizturētas divas personas; nodarīts kaitējums vairāk nekā pusmiljons eiro vērtībā

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas šī gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā aizturēja divas personas. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā.

35628243_1718907111538520_1053640165873942528_n

Pagājušā gada jūnijā VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 206. panta trešās daļas – par preču zīmes, preču vai pakalpojumu citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Likumsargi aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja divas personas brīdī, kad iespējamie vainīgie vienojās ar pircēju par jaunas kafijas partijas pārdošanas darījuma nosacījumiem.

Foto - VP
Foto – VP

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas vairākas kratīšanas Rīgas reģionā, izņemot vairākus datu nesējus, kafijas iepakojumus, bundžas, zīmola uzlīmes, paliktņus un cita veida produkciju, kas bija paredzēta kafijas fasēšanai un reklamēšanai (sk.attēlus). Tāpat tika konstatēta dokumentācija par kafijas produkcijas realizāciju ilgākā laika periodā.

Reklāma

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka saražoto produkciju bija plānots eksportēt uz Lielbritāniju un citām Eiropas Savienības valstīm, taču Latvijā konkrētās kafijas tirdzniecība netika paredzēta. Lai novērstu noziedzīgo nodarījumu, VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas 3. nodaļas amatpersonas bija sadarbojušās arī ar kolēģiem no citām Eiropas Savienības valstīm.

Vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat tika uzsākts kriminālprocess par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai, kā arī uzlikts arests uzņēmuma aktīviem vairāk kā 200 000 eiro apmērā.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās.

Foto  -VP
Foto -VP

Saistībā ar notikušo VP GKrPP Ekonomisko noziegumu apkarošanas 3. nodaļas amatpersonas arī turpmāk veiks Latvijas interneta segmenta monitoringu ar mērķi identificēt viltoto preču piedāvājumus.

Tāpat likumsargi atgādina – tā kā viltoto pārtikas produktu ražotāji un izplatītāji neiegulda lielus līdzekļus viltota produkta izstrādē un ražošanā, kā arī neievēro ražotāja noteiktos augstos standartus un kvalitātes prasības ražošanā, nav zināma to izcelsme un ietekme uz patērētāja veselību.

Uzdodot viltotus produktus par zināmu ražotāju produktiem, tiek radīti materiālie zaudējumi ne tikai oriģinālo produktu ražotājiem, bet arī patērētājiem. Tāpat viltotie produkti visbiežāk tiek pārdoti nelegālā veidā, nemaksājot valstī noteiktus nodokļus un nodevas, tādējādi radot zaudējumus attiecīgās valsts ekonomikai.

Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus ziņot par interneta vietnēm un profiliem, ar kuru starpniecību, iespējams, tiek piedāvātas viltotas preces, uz e-pastu enap@vp.gov.lv.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu