Reklāma

“Kad man bija iespēja būt Repšes valdībā un es biju Eiropas lietu komisijas vadītājs, bija tāds Krievijas vēstnieks Latvijā Studeņņikovs. Viņš mani uzaicināja uz pirti, es saskaņoju ar SAB un aizbraucu. Viņš iedzēra un teica: “Zini, Māri, ja mums būs 40% “Saskaņas” politiķu parlamentā, mēs principā kontrolēsim Latviju.” Un šos vārdus es visu laiku atceros,” bijušais iekšlietu ministrs un partijas JKP biedrs Māris Gulbis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Gulbis norādīja, ka bijušā vēstnieka teiktais būtu jāatceras visiem vēlētājiem: “Es domāju, ka, ja Kremlis ļoti gribēs, viņi var panākt to, ka “Saskaņa” var iegūt 40 parlamenta deputātus. Tas tiešām būs bīstami. To es visiem vēlētājiem vienmēr gribētu likt aiz auss.”

Raidījuma viesis Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (Vienotība) raidījumā pieļāva, ka deputātu migrēšana no vienas partijas uz otru, iespējams, Krieviju iedrošina. “Fakti pierāda, ka tagad staigātāju ir apmēram līdz 10% līdz Saeimas beigām – tie, kas pamet savas frakcijas viena vai otra iemesla dēļ. Iespējams, ka Krievijas puse uzskata, ka, ja ir 40, tad 10 vēl piepirkt nebūs grūti viena vai otra iemesla dēļ,” sacīja deputāts.

Reklāma

Latkovskis gan uzskata, ka Krievija iejauktos tikai tad, ja “Saskaņa” iegūtu pietiekami daudz balsu, citādi tas nebūtu to vērts. “Ja viņi redz, ka “Saskaņa” aprobežojas ar to pašu 20-30 balsu skaitu, tad viņiem varbūt nemaz nav intereses kaut kādā veidā iespaidot. Bet, ja viņi redzēs iespēju… Krievijas politika tieši Putina laikā ir ļoti oportūnistiska. Viņi paņem šo iespēju, kur to var redzēt. Ja viņi neredzēs, nebūs iejaukšanās,” ir pārliecināts deputāts.

To pierādījušas Krievijas iepriekšējās darbības. “Ne visās Eiropas valstīs, kur tagad bija vēlēšanas, Krievija obligāti spēlēja kādu izšķirošu lomu. Bet – Brexit, Tramps – tur, kur vajadzēja, tur spēks tika pielikts, nauda un cilvēkresursi ieguldīti,” raidījumā uzsvēra Latkovskis.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu