Reklāma

“Tas, kas 28 gados ir vai nav noticis ar Latvijas valsti, nav noticis tāpēc, ka kaut kāda maza, slikta ļaužu kopiņa, kas saucās “politiķi”, kaut ko sliktu darīja. Viņiem visi pārējie vai nu ļāva un netraucēja darīt, vai tā vai citādāk palīdzēja darīt – tā vai citādāk sadarbojās, tā vai citādāk pievēra acis, kaut ko sarunāja vai vēl kaut ko. Nebija pietiekami kritiski. Jo standarta definīcija ir, ka politiķi izdarīs tikai tik daudz, cik vēlētājs viņus piespiedīs izdarīt. Pretējā gadījumā viņi izlaidīsies,” žurnālists Jānis Domburs sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Domburs uzskata, ka šāda “izlaišanās” notikusi ar vairākām Latvijas partijām: “Tāpat kā savulaik izlaidās “Latvijas ceļš”, tāpat kā pēc tam pa vidu īsākā posmā izlaidās un deģenerējās LSDSP ar savu skaisto nosaukumu un vēsturi, kur nodegradējās viss, ar ko viņi nodarbojās un sagājās, tāpat nākamajā sarakstā bija “Tautas partija”, tāpat mums tagad ir nākamie, un nākamie, kas izlaižas.”Domburs kritizēja arī mēģinājumus izmantot sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, lai popularizētu partijas. Šie cilvēki, viņaprāt arī “izlaiž” partijas. “Manuprāt, pozitīvisma kampaņa, kurā piedalījās daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, bija spilgts piemērs, kur virkne cilvēku palīdzēja un atbalstīja viņiem izlaisties. Varbūt par to ieguva sev kaut kādu zināmu komforta statusu – ar iespēju ne tikai kāpt ar kādu kalnos kopā, bet arī aiziet un paprasīt savam profesionālajam darbam kaut ko, ko citi nevarēja. Kopumā, manuprāt, tā lietu kārtība nebija ok,” sacīja žurnālists.

Reklāma

Šī problēma esot aktuāla arī mūsdienās: “Tagad nebūs varbūt jaunas pozitīvisma kampaņas, bet vienalga šie pietuvinātie un nepietuvinātie Latvijā problēma ir vēl aizvien. Tā ir jūtama maksātnespējas administratoru sāgā un redzama ne tikai vienas partijas izpratnē – šobrīd tā ir Kučinska valdības un visas Latvijas sabiedrības problēma. Tāpēc tā evolūcijas jautājuma padarīšana – Pabriks vecajā partijā vai jaunajā, paristi un attīstībieši, kuri bija citās partijās, tagad zem šīs – tas vienalga ir jautājums par to, vai viņu politiskās darbības kvalitāte evolucionē vai tikai transformējas.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu