Publicitātes attēls
Reklāma

Pārtikas un veterinārais dienests pieprasījis atsaukt no tirdzniecības Spānijas izcelsmes “Tasty Home” maltās saldās paprikas partiju Nr. L840, ar derīguma termiņu 16.08.2019., jo tajā konstatēts uz pusi lielāks ķīmiskās vielas ohratoksīna A daudzums, nekā maksimāli pieļaujams.

Ohratosksīni ir ķīmiskas vielas no mikotoksīnu grupas, ko ražo dažas Aspergillus sugas mikroskopiskas sēnītes. Toksiskākais – ohratoksīns A ir izplatītākais un nozīmīgākais šīs grupas toksīns, kas sastopams graudaugos, kafijā, žāvētos augļos, dārzeņos u.tml. To uzskata par kancerogēnu, teratogēnu vielu, jo tā var uzkrāties cilvēku un dzīvnieku organismos, tai ir īpaši izteikta toksiska ietekme uz nierēm un aknām.

PVD noņemtajā maltās saldās paprikas paraugā konstatētais ohratosksīna A daudzums ir 40,6 mikrogrami uz kilogramu, lai gan maksimāli pieļaujamais šīs vielas daudzums produktā ir 20 mikrogrami uz kilogramu.

Preces izplatītājs SIA “Maxima Latvia” piesārņoto produktu ir nekavējoties izņēmis no tirdzniecības.

Reklāma

PVD aicina iedzīvotājus pārskatīt savus garšvielu krājumus un nelietot uzturā sekojošu produktu – “Tasty Home” malta saldā paprika 60 g iepakojumā, izcelsmes valsts – Spānija, piegādātājs UAB Alvo Prekyba, Lietuva, izplatītājs Latvijā – SIA Maxima Latvia, EAN kods – 2000228314017, partijas nr. – L840, derīguma termiņš – 16.08.2019.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu