Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Reklāma

Pagājušajā ceturtdienā, 24. maijā, vakarpusē Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa policisti kopā ar Valsts policijas Velogrupu veica profilaktiskos pasākumus velosipēdu zādzību apkarošanas jomā. Tika aizturēts vīrietis, kurš, pēc policijas rīcībā esošās informācijas, maijā nozadzis trīs velosipēdus.

24. maijā Rīgas Teikas iecirkņa policisti sadarbībā ar Valsts policijas Velogrupu pamanīja kādu vīrieti, kurš pārvietojās ar velosipēdu. Tā kā vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par velosipēdu zādzībām, likumsargi nolēma vīrieti apturēt un noskaidrot konkrētā velosipēda izcelsmi.

Vīrietis nav spējis to izskaidrot, tāpēc policisti viņu nogādāja Rīgas Teikas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai. Tur likumsargi noskaidroja, ka velosipēds, ar kuru iespējamais vainīgais pārvietojās, ir zagts – vīrietis kopā ar savu paziņu iepriekšējā dienā, 23. maijā, iekļūstot kāpņutelpā un pārkniebjot drošības trosi, nozadzis divus velosipēdus. Tāpat iespējamais vainīgais atzinies, ka 17. maijā Mežciemā no velosipēdu novietnes nozadzis velosipēdu.

Likumsargiem diemžēl ir izdevies atgūt tikai vienu velosipēdu.

Reklāma

Saistībā ar notikušo pirmajā gadījumā uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt otrajā gadījumā pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību. Par šādu noziedumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

26. maijā aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu