Kadrs no video
Reklāma

Gobzems: Vienīgais veids, kā pacelt ekonomiku, ir piesaistīt ārzemju uzņēmumus, vismaz vienā nozarē atbrīvojot uzņēmumus no ienākuma nodokļa

“Vienīgais veids, kā pacelt ekonomiku, manuprāt, ir drosmīgi pateikt, ka mums ir prioritāra kāda nozare, un vismaz vienas nozares ietvaros – kaut vai kā avantūru, uzdrošināšanos vai pilotprojektu – atbrīvot uzņēmumus no uzņēmumu ienākuma nodokļa. Lai paskatītos, cik daudz ārvalstu kompānijas uz tā rēķina konkrētajā nozarē un periodā pārcelsies uz Latviju,” zvērināts advokāts Aldis Gobzems aicināja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Gobzems sacīja, ka šis ir vienīgais risinājums, jo Latvija vairs nevar paļauties uz pašmāju darbaspēku: “Man šķiet, tas ir vienīgais reālais scenārijs pie situācijas, kad cilvēki brauc un joprojām turpina braukt prom. Nav nekāda rādītāja, ka šī aizbraukšana ir apstājusies, un nav rādītāju, ka viņa apstāsies šogad, nākamgad vai aiznākamgad. Tas kopumā nozīmē, ka, lai cik daudz mēs ievestu darbaspēku, tas nepalīdzēs kopumā pacelt ekonomiku.”

Reklāma

Viņš arī kritizēja aicinājumus palielināt atbalstus, lai pārliecinātu aizbraukušos latviešus atgriezties. Gobzems norādīja, ka pabalsti nepalielinās valsts ekonomiku. “Var jau populāri runāt, ka mēs domāsim, kā pacelt bērnu pabalstus vai pensijas, un tad brauks no tās Anglijas vai Īrijas atpakaļ, bet tas viss, protams, ir teorijā. Nav iespējams caur pabalstu sistēmu palielināt valsts ekonomiku,” sprieda advokāts.

Viņš sacīja, ka pabalstu sistēma veicina slinkumu, tāpēc drīzāk būtu jārada sistēma, kurā cilvēks būtu ieinteresēts strādāt: “Tas būtu nepopulāri, bet pabalstu sistēma būtu jāsamazina, jo pabalstu sistēma veicina slinkumu. Jo vairāk pabalstu, jo cilvēks mazāk grib strādāt. Ir jārada sistēma, kurā cilvēks būtu ieinteresēts strādāt un nopelnīt vairāk, jo, nopelnot vairāk, viņš vairāk samaksās nodokļus, būs ekonomiski aktīvāks.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu