Kadrs no video
Reklāma

Jēkabpilī, risinot Latvijas televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sākto asfalta biezuma neatbilstības lietu, pašvaldības balsojumā partijas “Kam pieder valsts?” (KVP) pārstāvis Kaspars Ģirgens atbalstījis valdošo koalīciju, tādējādi ļaujot izsprukt sveikā ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu saistītās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātam Aigaram Nitišam, liecina portāla rīcībā esošā informācija.

“Aizliegtajā paņēmienā” izskanēja aizdomas, ka Jēkabpilī valdošā koalīcija pieļauj un pēc tam mēģina piesegt asfalta kārtas nozagšanu ielu remontdarbu laikā Bebru rajonā – prasīto desmit centimetru vietā ielas segums esot vien piecus līdz sešus centimetrus biezs.

Reklāma

KPV, kas pagājušajās pašvaldību vēlēšanās vērsās pret Lembergu un “politisko diktatūru Ventspilī”, ar šādu Ģirgena balsojumu nonākusi kādreizējā oponenta sabiedroto atbalstītāju rindās.

Savukārt Jēkabpils pilsētas pašvaldība nesen paziņoja, ka ir saņemti valsts akciju sabiedrības “Latvijas valsts ceļi” (LVC) Autoceļu kompetences centra veiktās Bebru mikrorajona Dūmu, Atmodas un Kadiķu ielu pārbūves objektā ieklātā asfaltbetona segas skenēšanas rezultāti. Tie apliecinot, ka objektā asfaltbetona segā nav konstatēti pārkāpumi un novirzes no projektā paredzētā asfalta segas biezuma.

Veicot ceļa seguma biezuma pārbaudi, LVC Autoceļu kompetences centra eksperti izmantoja moderno grunts penetrācijas radaru, ar kura palīdzību noteikts asfaltbetona segas biezums visā objektā – 1,8 kilometru kopgarumā. Testa mērījumi veikti 2018. gada 28. martā. Īpašā pārbaude veikta, lai pārliecinātos par Dūmu, Atmodas un Kadiķu ielās ieklātā asfalta atbilstību projektā paredzētajam apjomam un asfaltbetona segas biezumam, par ko šaubas tika izteiktas LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens”, kura pārstāvji bija veikuši patvarīgus urbumus ceļa segumā.

“Pilnā asfaltbetona segas biezuma skenēšana parādīja, ka raidījumā izteiktās aizdomas nav apstiprinājušās, bet Jēkabpilspilsētas pašvaldība kā objekta pasūtītājs ir pārliecinājusies par projektā paredzēto normatīvu ievērošanu – ieklātā asfalta segas vidējais biezums ir 10,59 cm, mērījumi veikti visā objektā, neuzrādot nekādas būtiskas un normatīviem neatbilstošas asfalta segas biezuma svārstības,” informēja pašvaldībā.

Pašvaldībā uzskata, ka veikt vēl kādas papildus pārbaudes nav nepieciešamības, jo komplekss visa objekta izmeklējums veikts ar modernākajām pārbaudes metodēm LVC Autoceļu kompetences centrā.

Būvdarbus šajā objektā veica SIA “Ošukalns”, kura valdes loceklis un Jēkabpils domes deputāts Aigars Nitišs (LZP) iepriekš apgalvoja, ka ceļa segums esot ieklāts atbilstoši prasībām un televīzijas raidījuma pasūtījuma veiktie urbumi nav veikti kvalitatīvi un nav izurbti līdz galam.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu