Kadrs no video
Reklāma

“Tos, kam patīk Krievijas politika, nepārliecināsi ne ar šitādām, ne ar tādām ziņām. Bet tiem, kuriem ir savs viedoklis, teiksim, patriotiskais viedoklis, ir tāda kā rezistence pret šādu propagandu,” ārpolitikas speciālists Edvīns Inkēns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, diskutējot par iespējamiem kiberuzbrukumiem un Krievijas veidotu propagandu pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Komentējot iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās, Inkēns uzstāja, ka tas norāda uz amerikāņu pieredzes trūkumu. Viņš uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji ir gatavi līdzīgiem scenārijiem un zina, kā atpazīt propagandu: “Amerikāņi ir nepieredzējuši šajās lietās. Viņiem tas ir pirmo reizi. Mēs visu laiku dzīvojam zināma psiholoģiskā kara apstākļos. Es domāju, ka mūsu iedzīvotāji spēj ātrāk atšķirt.”

Turklāt Krievijas centieni ietekmēt Latvijas politisko vidi mums nebūtu kā pārsteigums, kamēr amerikāņus šāds uzbrukums lielā mērā pārsteidza nesagatavotus. “Es domāju, ka amerikāņi šajā ziņā bija ievainojamāki, jo viņiem vienkārši neienāca prātā, ka tas varētu tikt organizēts,” sacīja Inkēns.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu