Foto - Pixabay
Reklāma

Latvijā sācies augļkoku ziedēšanas laiks. No plūmītēm un aprikozēm negrib atpalikt vēl kādas ienācējas parkos uz dārzos – sakuras jeb Japānas ķirši. Un pirmie ķirškoki uzziedējuši arī vienā no Latvijas lielākajiem sakuru dārziem – Uzvaras parkā Pārdaugavā, vēsta LTV Ziņas.
Lai gan līdz pilnziedam vēl laiks, rīdzinieki jau steidz priecāties un iemūžināt maigi rozā ziedus.

Reklāma

Sakuras ir koki ar spilgti rozā vai baltiem ziediem, kas zied pavasarī. Šeit ir dažas lietas, ko ir noderīgi zināt par sakurām:

1. Simbolisms. Sakuras ir nozīmīgs simbols Japānā, kas tiek saistīts ar pavasara sākumu, jaunību, laika gaitu un brīnumu. Sakuras arī ir saistītas ar to, ka dzīve ir trausla un īslaicīga, jo ziedi ātri nokrīt pēc tam, kad tie ir pilnībā ziedējuši.

2. Hanami. Hanami ir tradīcija, kas saistīta ar sakurām un ietver pikniku vai tikšanos zem sakuru koku laikā, kad tie pilnībā zied. Cilvēki bauda skatu uz ziediem un kopā ar draugiem un ģimeni izbauda laiku zem sakurām.

3. Sakuras sezonas. Sakuras parasti zied pavasarī, bet precīzais ziedēšanas laiks var atšķirties atkarībā no klimata un atrašanās vietas. Sakura sezonas ir īsas, tāpēc cilvēki bieži plāno savas aktivitātes, lai izbaudītu šo skaisto dabas skatu.

4. Dažādi sakuras veidi. Ir daudz dažādu sakura šķirņu, kas atšķiras pēc ziedu krāsas, formas un izmēra. Piemēram, ir koka sakuras, kas ir lieli koki ar bagātīgiem ziediem, kā arī kāpjošas sakuras, kas var būt piemērotas mazākam dārzam vai kā apzaļumojošs elements uz sienas vai žoga.

5. Tūrisms. Sakuras ziedēšanas laiks piesaista tūristus no visas pasaules, īpaši populāras ir vietas kā Tokijas Shinjuku Gyo-en dārzs, Kjoto Maruyama dārzs un Hirosimas mirušo sapulču memoriaļais, kur var redzēt skaistos sakuru skatus.

6. Ar sakuru saistītie produkti un pasākumi. Sakuras simbolika ir plaši izmantota Japānas kultūrā, tai skaitā pārtikas produktos, alkoholiskajos dzērienos, kosmētikā, mākslā un modē. Ir arī dažādi pasākumi un festivāli, kas ir veltīti sakurām visā Japānā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu