Ekrānuzņēmums
Reklāma

Mūžībā devies iemīļotais latviešu komponists, multiinstrumentālists un grupas “Pērkons” dibinātājs Juris Kulakovs, Latvijas Radio 3 “Klasikai” apstiprināja mūziķis un Kulakova grupas biedrs Juris Sējāns.

Juris Kulakovs (dzimis 1958. gada 20. maijā Līvānos, miris 2024. gada 12. februārī) bija latviešu mūziķis, galvenokārt pazīstams, pateicoties darbībai grupās “Menuets” un “Pērkons”.

Bērnībā mūzikas skolā Kulakovs mācījies akordeona spēli. Viņš vēlāk apguvis taustiņinstrumentus un ir bijis viens no pirmajiem sintezatora īpašniekiem Latvijā. 1979. gadā beidzis J. Mediņa mūzikas vidusskolu Rīgā.
Reklāma

1978. gadā pievienojies grupai “Menuets”, spēlējis tajā taustiņinstrumentus līdz pat grupas darbības pārtraukšanai 1983. gadā, grupa izpildījusi arī dažas Kulakova kompozīcijas.

1980. gadā kopā ar daļu Menueta dalībnieku izveidojis grupu “Pērkons”, ir gandrīz visu tās dziesmu mūzikas autors, taustiņinstrumentālists un grupas vadītājs. 1984. gadā beidzis Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti estrādes un pūtēju orķestra diriģēšanas specialitātē beidzis arī Pētera Plakida kompozīcijas klasi.

1980. gados komponējis dziesmas aktiera Edgara Liepiņa koncertprogrammām “Pasmaidi, sirds gaiša kļūs”, “Ārprāc 88” u.c.

Rakstījis mūziku arī teātrim un filmām, 1990. gados pievērsies lielākas formas vokāli instrumentālu skaņdarbu komponēšanai. Rīgas Muzikālajā teātrī iestudēti Kulakova sarakstītie mūzikli “Žilī” (1991) un “Latvijas karalis” (1992), Daugavpils teātrī — rokopera “Čigāns sapnī” (2001). 2001. gadā saņēmis Teātra gada balvu par mūziku A. Sent-Ekziperī “Mazā prinča” izrādei Liepājas teātrī.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu