Publicitātes foto
Reklāma

“Ar šo AS “Olainfarm” padomes vārdā vēlos informēt, ka otrdien, 4.septembrī, AS “Olainfarm” akcionāri nolēma pilnībā nomainīt uzņēmuma padomi, tās vadību uzticot jaunai un neatkarīgai profesionāļu komandai,” teikts šogad mirušā uzņēmuma vadītāja Valērija Maligina meitas Irinas Maliginas paziņojumā.

Šodien notikušajā AS “Olainfarm” akcionāru sēdē pieņemts lēmums no padomes atsaukt tās priekšsēdētāju Ivaru Kalviņu, vietnieku Milanu Beļeviču un padomes locekli Ivaru Godmani. Viņu vietā par padomes priekšsēdētāju ievēlēts advokāts Pāvels Rebenoks, par vietnieci – Valērija Maligina mantojuma aizgādne Irina Maligina, par padomes locekļiem – Mārtiņš Krieķis, Daina Širlaka un Signe Baldere-Sildedze.

Akcionāru lēmums balstīts uz AS “Olainfarm” līdzšinējās darbības un rezultātu objektīvu izvērtējumu un faktos pamatotu prognozi par nākotnes izaicinājumiem ne vien farmācijas nozarē, bet visā tautsaimniecības sektorā kopumā. Analizējot paveikto, kā arī padomes darba stilu un potenciālu, secināts, ka līdzšinējais tās sastāvs nespēj nodrošināt stabilu uzņēmuma attīstību, vienlaikus izmantojot iespējas, ko piedāvā modernās tehnoloģijas, sadarbība ar finanšu iestādēm un starptautiskie kontakti. Līdz ar to, manā ieskatā, nav iespējams arī sasniegt mērķus, ko par sev un uzņēmumam vitāli svarīgiem savulaik izvirzīja mans tēvs V.Maligins – “Olainfarm” kā lielākā un ietekmīgākā farmācijas biznesa kompānija reģionā.

Esmu gandarīta, ka uzaicinājumam iekļauties jaunajā, ar uzvarētāja ambīcijām apveltītajā komandā piekrituši iesaistīties jauni un ar iepriekšējo padomi un akcionāriem nesaistīti profesionāļi, kas savas zināšanas, jaudu un varēšanu spoži apliecinājuši jau iepriekš.

Reklāma

Padomes priekšsēdētājs advokāts P.Rebenoks un padomes loceklis M.Krieķis uzrunāti, jo augstu novērtēju viņu darbu, panākot visām pusēm pieņemumu risinājumu mana tēva mantojuma lietā. P.Rebenoks pirms tam bijis Ministru prezidenta un finanšu ministra padomnieks, kā arī Ventspils brīvostas valdes loceklis, tagad vada ietekmīgu advokātu biroju, kas sevi spoži pierādījis vairāku īpaši sarežģītu lietu veiksmīgā atrisināšanā, tostarp, tādu, kas saistītas ar komercstrīdiem starp lielu uzņēmumu akcionāriem.

M.Krieķis ir jurists ar ilggadēju pieredzi tiesību nozarē, pārstāvot klientus vairākās sabiedrības uzmanību piesaistījušās civillietās, bijis arī valsts uzņēmuma juridiskā departamenta direktors. Savukārt padomes locekle D.Širlaka vairāk nekā 25 gadus darbojusies augstākās finanšu vadības jomā, kā arī piedalījusies pārrobežu sadarbības projektu sekmīgā īstenošanā.

Lai nodrošinātu padomes noteikto uzdevumu sasniegšanu, šodien veiktas izmaiņas arī uzņēmuma valdē – no tās atsaukts Lauris Macijevskis, bet viņa vietā ievēlēta ilggadēja AS “SEB Banka” vadoša darbiniece Inga Krūkle. Padome pauž pārliecību, ka sadarbību ar finanšu sektoru nepieciešams intensificēt, tāpēc I.Krūkles pieredze, strādājot bankā, ar kuru AS “Olainfarm” sadarbojās arī līdz šim, būs būtisks pienesums, īstenojot izvirzītos mērķus.

Jaunieceltā padome vienojusies, ka tās darbības prioritāte ir uzņēmuma ilgtspējīgas attīstītības nodrošināšana, paplašinot darbu jaunas produkcijas izstrādes segmentā, veicinot jaunu noieta tirgu apgūšanu un zāļu pieejamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Vienlaikus man kā akcionāru pārstāvei un tēva V.Maligina mantojuma aizgādnei svarīgs ir padomes uzstādījums turpināt kvalitatīvu un uz izaugsmi balstītu uzņēmuma darbību, nodrošināt tā attīstību un darīt visu iespējamo, lai tas joprojām būtu saistīts ar Maliginu vārdu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu