Foto - Pixabay
Reklāma

Pēc sprieduma par privātuma aizsardzību Meta ievieš apmaksātu iespēju bez reklāmām Eiropas Facebook un Instagram lietotājiem, vēsta The Associated Press.

Facebook un Instagram lietotājiem Eiropā tiek piedāvāta iespēja maksāt par sociālo mediju platformu versijām bez reklāmām, lai ievērotu kontinenta stingros datu privātuma noteikumus, pirmdien paziņoja mātesuzņēmums Meta.

Reklāma

Sākot ar novembri, datora pārlūkprogrammu lietotāji varēs maksāt aptuveni 10 eiro (10,50 USD) mēnesī, savukārt iOS vai Android lietotāji maksās aptuveni 13 eiro. Augstākas cenas atspoguļo komisijas maksu, ko Apple un Google lietotņu veikali iekasē par maksājumiem lietotnēs, uzņēmums paziņoja savā emuāra ierakstā.

Maksa attieksies uz visiem piesaistītajiem Facebook un Instagram kontiem līdz martam, kad Meta sāks iekasēt 6 eiro par katru papildu kontu. The Wall Street Journal ziņoja par šo plānu šā mēneša sākumā.ASV tehnoloģiju gigants ievieš abonēšanas iespēju pēc tam, kad Eiropas Savienības augstākā tiesa nolēma, ka saskaņā ar stingrajiem ES datu privātuma noteikumiem Meta vispirms ir jāsaņem piekrišana, pirms lietotājiem tiek rādītas reklāmas.

Spriedums apdraud uzņēmuma spēju pelnīt naudu, pielāgojot reklāmas individuāliem lietotājiem, pamatojoties uz viņu interesēm tiešsaistē un digitālajām aktivitātēm.
Uzņēmums paziņoja, ka, lai gan tas tic “reklāmu atbalstītam internetam”, tas respektē “šo mainīgo Eiropas noteikumu garu un mērķi” un ir apņēmies tos ievērot.

Maksas opcija “līdzsvaro Eiropas regulatoru prasības, vienlaikus sniedzot lietotājiem izvēles iespējas un ļaujot Meta turpināt kalpot visiem cilvēkiem”, norādīja Meta.

Lietotāji, kas vecāki par 18 gadiem ES 27 dalībvalstīs, kā arī Šveicē, Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā, joprojām varēs izvēlēties, vai turpināt izmantot Facebook vai Instagram ar reklāmām.

Meta paziņoja, ka tā apsver, kā “nodrošināt pusaudžiem noderīgu un atbildīgu reklāmu lietošanas pieredzi”, ņemot vērā Eiropas lēmumu par privātuma aizsardzību.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu