Foto - Pixabay
Reklāma

Ik rītu un arī pa dienu kļūst arvien vēsāks. Tas nozīmē, ka autovadītājiem jau tagad jāparūpējas par savu spēkratu sagatavošanu ziemas apstākļiem.

Kas ir primāri veicamās lietas jau šobrīd, un ar ko vēsajā laikā jārēķinās elektroauto īpašniekiem, stāsta LTV Ziņas.

Reklāma

Elektroauto sagatavošana ziemai ir svarīga, jo aukstās un sniegotās laika apstākļos elektrotransportlīdzekļiem ir īpašas prasības. Šeit ir daži padomi, kā sagatavot elektroauto ziemai:

1. Akumulatora pārvaldība

– Uzturiet akumulatoru siltu: Elektroauto akumulators ziemā var zaudēt jaudu ātrāk. Daži elektroauto modeļi piedāvā akumulatora priekšapgalvošanu (preheating), kas palīdz saglabāt akumulatora temperatūru. Ja jūsu auto to piedāvā, izmantojiet šo funkciju, lai saglabātu akumulatora efektivitāti.
2. Apkure un dzesēšana

– Sildītājs. Sildītājs palīdzēs izsildīt automašīnu pirms braukšanas, tādējādi samazinot akumulatora enerģijas patēriņu sākumā.

– Sildītāja plūsma. Pirms aiziešanas no mājas, ieslēdziet sildītāju, lai sasildītu akumulatoru un salona telpu.

– Defrosteri un dzesētāji. Pārliecinieties, ka priekšējais un aizmugurējais stikls ir brīvi no ledus un sniega, izmantojot defrosterus un dzesētājus.3. Riepas

– Ziemas riepas. Lietojiet ziemas riepas, kas sniedz labāku saķeri uz sniega un ledus. Tās uzlabos jūsu drošību un auto vadāmību.

– Pārbaudiet spiedienu. Regulāri pārbaudiet riepu spiedienu, jo zemais spiediens var samazināt saķeri un ietekmēt braukšanas drošību.

4. Elektroauto apkope un uzturēšana

– Regulāra apkope. Veiciet regulāru apkopi un uzturēšanu, lai pārliecinātos, ka jūsu elektroauto ir gatavs ziemas braukšanai.

– Sistēmu uzraudzība. Pārbaudiet, vai visas elektroauto sistēmas darbojas pareizi, tostarp uzlādes punkti, sildītāji un dzesētāji.

5. Braukšanas stils

– Samaziniet ātrumu. Palielinot braukšanas ātrumu, palielinās enerģijas patēriņš. Mērenot ātrumu, varat pagarināt akumulatora izturību.

– Izmantojiet reģeneratīvo bremzēšanu. Daudzi elektroauto modeļi piedāvā regeneratīvo bremzēšanu, kas uzlādē akumulatoru, izmantojot kinētisko enerģiju.

6. Ārpuses apkope

– Ledus un sniegs. Pirms ceļa uzsākšanas noņemiet ledu un sniegu no automašīnas virsmas, lai uzlabotu redzamību un drošību.

– Ārpuses uzturēšana. Pārliecinieties, ka automašīnas ārējās daļas ir tīras un labā stāvoklī, lai samazinātu sāļu un ledus bojājumu risku.

Sagatavojot savu elektroauto ziemai, jūs ne tikai uzlabosiet savu braukšanas pieredzi un drošību, bet arī palielināsiet akumulatora efektivitāti un ilgmūžību.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu