Ekrānuzņēmums
Reklāma

Mūžībā devusies suitu sieva Marija Steimane (1932–2023), pazīstama arī kā Ručs. 2016. gada 4. maijā viņa saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par mūža ieguldījumu suitu kultūras mantojuma saglabāšanā.

Pirms desmit gadiem LR raidījums “Viensētu stāsti” un tā veidotāja Daina Zalamane viesojās pie ansambļa “Suitu sievas” vecākās dalībnieces Marijas Steimanes Alsungas novada viensētā “Gobas”.

“Paldies par neizmērojami vērtīgo ieguldījumu suitu kultūras mantojuma saglabāšanā un tālāk nodošanā. Tu biji viena no “vaļiem” kas suitu būšanu turēji cik spēdama. Vienmēr atsaucīga, dzīvespriecīga, jautra un zinoša. Paldies, Tev, par visu, visu,” rakstīts biedrības “Etniskās kultūras centrs “Suiti” paziņojumā Facebook.

Reklāma
Marija Steimane bija tautā populāra folkloras darbiniece un suitu sieva. Viņas vārds izskanēja pasaulē ar Ināras Kolmanes dokumentālo filmu “Ručs un Norie”, kurā vēstīts par suitu sievas un japāņu studentes attiecībām tajā laikā, kad Norie dzīvoja pie suitu sievas un apguva vietējo kultūru un valodu.

Marija Steimane 2016. gada 4. maijā saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par mūža ieguldījumu suitu kultūras mantojuma saglabāšanā un bagātināšanā. Par mūža ieguldījumu 2018. gada 9. decembrī Ručs saņēma folkloras balvu “Austras koks”.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Krāpnieki tīko izmānīt “Mans Tele2” pieejas. Kā viņi to dara?

Tikai 56 gadu vecumā mirusi īru dziedātāja Šaineda O’Konora

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu