Ekrānuzņēmums no Instagram
Reklāma

Slavenais suns Patrons, kurš palīdz Čerņigovas sapieriem atmīnēt deokupētās teritorijas un saņem apbalvojumus par savu čaklo darbu, 20. jūlijā svinēja savu ceturto dzimšanas dienu. Par godu svētkiem tautas mīluļa lapā parādījās jautras fotogrāfijas, uz kurām viņš pozē dzeltenā un zilā izšūtā jaciņā Ukrainas krāsās.

“Savu pirmo gadu īsti neatceros, tikai tādus mirkļus kā šis. Mirklis – mana mamma mani laiza. Mirklis – es spēlējos ar saviem brāļiem un māsām. Mirklis – es esmu kāda brīnišķīga zēna rokās, un blakus viņam tāds garš vīrietis uniformā ar labām acīm.

Tas bija Mihails, kurš tikko bija atgriezies mājās un kurš kopā ar dēlu devās piepildīt viņa toreiz lielāko vēlēšanos: lai viņam būtu suns vārdā Patrons. Nu, tad mirklis – un es košļāju visu, ko redzu, joprojām nevaru aizmirst šo iepazīšanos ar Mihaila sievu,” – teikts ierakstā Instagram vietnē Patrona vārdā.

Ekrānuzņēmums no InstagramReklāma

“Bet es skaidri atceros gandrīz katru dienu pēdējo 1,5 gadu laikā. Pilna mēroga iebrukuma sākumu, to, kā ienaidnieks manā pilsētā izšāva degošas lodes. Tieši tad manī kaut kas mainījās. Es it kā kopā ar visiem ukraiņiem sajutu šo “Eh, nē, tā nebūs”. Un sākās arī mana cīņa”, – teikts ierakstā.

Turklāt izdevums slavenā asistenta vārdā pateicās ukraiņiem, kas viņu atbalstīja: “Es gribu pateikties jums par ticību, mīlestību un palīdzību. Par katru sirsniņu komentāros un satrauktu “kā tev klājas?”, kad ziņas kārtējo reizi vēsta, ka ar mani viss nav kārtībā. Par katru ziedojumu, par katru dāvinājumu bērniem, dzīvniekiem un sapieriem. Par to es jums pateicos, ar mīlestību laizot krēmveida saldējuma garšas našķi.”

Ekrānuzņēmums no Instagram

Patrons ir Valsts neatliekamās palīdzības dienesta sapieru suns, UNICEF labās gribas suns un UAnimals komunikācijas vadītājs. Sprāgstvielu meklēšanas suns ieguva lielu popularitāti Krievijas un Ukrainas kara sākumā. Saskaņā ar Valsts ārkārtas situāciju dienesta datiem līdz pagājušā gada 19. martam dzīvnieks palīdzēja atklāt vairāk nekā 90 Krievijas okupantu Ukrainas teritorijās uzstādītos spridzekļus.

Šajā samērā īsajā laikā Džeka Rasela terjers kļuva par iecienītu varoni ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.
Patrons sāka dienēt Valsts ārkārtas dienestā sešu mēnešu vecumā, 2022. gada aprīlī viņam bija 2,5 gadi. Viņam ir sava lapa Instagram, kurai šobrīd seko vairāk nekā 400 tūkstoši abonentu.

2022. gada maijā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apbalvoja suni ar medaļu “Par izcilu dienestu”, bet viņa saimnieku Mihailu Iļjevu – ar ordeņa “Par drosmi” III pakāpi.

Starp citu, patrona saimnieks Mihails Iļjevs ir Valsts ārkārtas dienesta Černihivas apgabala Valsts avārijas dienesta departamenta pirotehniskās grupas vadītājs. Pirms dažiem gadiem viņš savam dēlam uzdāvināja Džeka Rasela terjeru, kuram, kā sākotnēji bija plānots, bija jāpiedalās dažādās izstādēs. Tomēr pēc 2022. gada 24. februāra mājdzīvnieks kļuva par sapieri.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu