Foto - Pixabay
Reklāma

Mēs jums pastāstīsim, vai zāli var ierakt zemē un kā citādi to izmantot zemes gabalā.

Lai lauku mājas apkārtne vienmēr būtu sakopta, nepieciešams regulāri cīnīties ar nezālēm un lieko zāli. Vienīgā metode ir to regulāri pļaut, taču tad pēc procedūras paliek “zaļā kaudze”. Noskaidrosim, kur noder nopļautā zāle un kā to labāk izmantot.

Vai nopļauto zāli var ierakt zemē – precīza atbilde

Viena no iespējām, kā izmantot nopļauto zāli zem tomātiem un citiem dārzeņiem – mulčēšana. Tā ir universāla dobju appļaušanas metode un ļoti noderīgs agroinstruments. Tā palīdz cīnīties ar nezālēm, apgādā augus ar nepieciešamajiem elementiem un tai piemīt citas svarīgas īpašības.
Reklāma

Zaļā nopļautā zāle ir aktīva mulča, kas ievērojami atšķiras no parastās mulčas. Lieta tāda, ka sausiem salmiem vai siena materiālam, nonākot augsnē, ir nepieciešams ilgs laiks, līdz tas sāk sadalīties, atdodot mikroelementus.

Pļautā zāle jau ir bojāta (saplacināta, nopļauta), tāpēc tas ir gatavs uzreiz “dalīties” ar savu ķīmisko sastāvu, kas ievērojami paātrina labvēlīgo ietekmi uz augu un augsni.

Tātad nešaubieties, vai nopļauto zāli var likt zem kokiem – viennozīmīgi jā , un ne tikai zem kokiem. Ar nopļauto zālienu droši mulčējiet jebkurus krūmus, puķes, dārzeņus un ogas.Zāliena nopļautā zāle kā mēslojums – sagatavošanas tehnoloģija

Otra metode, kā izmanto nopļauto zāli uz dobēm – mēslojuma veidā. Dārzkopji gatavo uzlējumu (zaļo buljonu), ievietojot nopļauto zāli mucā (jāņem ne vairāk kā 1\3) un līdz augšai ielejot ūdeni. Šādā stāvoklī maisījums fermentējas 2-3 nedēļas, bet precīzs laiks ir atkarīgs no gaisa temperatūras – jo augstāka tā ir, jo ātrāk uzlējums būs gatavs.

Kā papildu iespēju buljonam var ieliet glāzi alus vai kvasa, pievienot lāpstiņu kūtsmēslu vai vistas mēslu. Tas nav nepieciešams, bet padara uzlējumu “stiprāku”, lai gan zālē arī tā ir pietiekami daudz aktīvā rauga. Kad organiskā barība ir gatava, ar to var laistīt augus.

Vēl viens veids, kā izmantot nopļauto zāli sakņu dārzā, ir ievietot to komposta maisā vai polietilēna maisiņā. Zālājs sadalīsies un pārvērtīsies par lielisku mēslojumu bez jebkādām pūlēm.

Kam vēl var izmantot nopļauto zāli?

Interesants laifhakts, ko izmanto pieredzējuši dārzkopji – nopļautā zāle uz dobēm kļūst par sava veida “segu” stādījumiem.

Būtība ir šāda:

– nopļautais zāliens rūpīgi jāizžāvē;

– atkušņa laikā no dobēm jāizveido attece;

– virs stādījumiem jāizveido salmu namiņi.

Šī metode ir praktiska ziemas stādījumiem un augiem, kas ziemos dobēs. Salmu nojume pasargās stādus no sala un sniega, bet pavasarī jāatceras to noņemt, citādi izžāvētā zāle neļaus sniegam izkūst.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Svaigi zaļumi vienmēr pie rokas! Kā mājās ātri izaudzēt lociņus?

Kā pareizi sasaldēt upenes un jāņogas tā, lai nezustu vitamīni

Kā pareizi sasaldēt upenes un jāņogas tā, lai nezustu vitamīni

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu