Kadrs no video
Reklāma

Ekstrēmākā transplantācija līdzšinējā vēsturē! Tā Stradiņu ārsti vienā balsī saka par šogad veikto pirmo sirds pārstādīšanu.

Tā jau esot tradīcija, ka ziņa par donora orgānu parasti pienāk tieši svētku dienās. Bet šogad 8. martā zemi ar debesīm sagrieza arī necaurbraucams putenis.

Tomēr cauri sniega vērpetēm ārsti un māsas no Rīgas devās uz Latgali, lai nakts vidū ar Gaisa spēka helikopteru atvestu jaunu sirdi kādam pacientam, vēsta LTV Ziņas.

Reklāma

Operāciju māsa un mākslīgās asinsrites speciāliste stāstīja, ka redzamība bija minimāla, bet laika atskaite sākusies. Ja ķirurgu komanda no Rīgas brauktu pārāk ilgi vai ja sirdi atvestu par vēlu, būtu zaudēts gan donora orgāns, gan iespēja to pārstādīt smagi slimam pacientam.

“Bija briesmīgi, es visu ceļu tā kā zaķītis tupēju un skaitīju tēvreizi… Latgalē vēl arī pūta. Un sanesumi uz ceļa.

Mēs tā kā taranējām sniega vaļņus. Bet bija misijas sajūta, ka varu kādam palīdzēt. Un turējām īkšķus, lai palīdzētu,” atcerējās operāciju māsa Urzula Garkeviča.

“Bija bailīgi. Kopš tās sirds izņemšanas ir četru stundu laikā tā jāpaņem. Ķirurgiem atkal ātri jānokļūst mūsu slimnīcā. Bišķi atvieglojums bija, kad aizlidoja,” atzina perfuzioniste Ilze Rubene.

Līdz pēdējam brīdim nebija zināms, vai trakajā putenī Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopters lidos. Bet tieši tobrīd, kad ārsti ar sirdi bija gatavi doties ceļā, putenis norima. Sirdi veda ar MI-17, bet jau drīzumā šādos uzdevumos dosies jaunie “Black Hawk” helikopteri.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu