Kadrs no video
Reklāma

Energoresursu cenu pieaugums ietekmējis arī pārtikas cenu kāpumu. Kā redzam veikalu plauktos – ir produkti, kam cenas jau ievērojami cēlušās, vēsta LTV Ziņas.

Taču ekspertu prognozes par turpmāko ir atšķirīgas – no vērtējuma, ka ievērojams pieaugums nav gaidāms, līdz pat prognozei, ka gada beigās var notikt vispārējs divciparu procentos mērāms cenu lēciens pārtikai.
Reklāma

Energoresursu cenu pieaugums arvien skaudrāk ietekmē mūsu ikdienu. Panorāmā pētām, cik pamatots ir cenu pieaugums pārtikai un ko gaidīt tuvākajā nākotnē.
Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums jau sesto mēnesi pēc kārtas uzrāda pieaugumu pret pērnā gada attiecīgo periodu (salīdzināmajās cenās), liecina jaunākie Centrālās Statistikas pārvaldes apkopotie dati. Šā gada augustā tas bija par 3,7% augstāks nekā pirms gada, bet gada astoņos mēnešos apgrozījums ir audzis par 2,8%, kamēr pērn attiecīgajā periodā pieaugums bija vien 1,1% apmērā.

Augustā izaugsmi veicināja gan nepārtikas preču, gan autodegvielas mazumtirdzniecība, taču pārtikas preces pērn augustā tirgotas vairāk nekā šogad.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu