Ilustrācija - Pixabay
Reklāma

Regulāri parādās pret “Instagram” lietotājiem vērstas krāpšanas, un, lūk, vēl kāda. Tīmeklī novērotais liecina, ka šī lietotāju aizliegšanas krāpniecība viltus sūdzību dēļ sociālajā tīklā “Instagram” neaprobežojas ar vienu noziedznieku – Kaspersky tīmeklī atrada vēl citus šādu afēru piedāvājumus un bloķēja šīs lapas.

Ir saprotams, kāpēc šāda veida krāpšana būtu populārs pakalpojums. “Instagram” ir kļuvis par ļoti svarīgu platformu gan privātpersonām, gan organizācijām, jo daudzu, piemēram, mākslinieku un satura veidotāju, ienākumi ir atkarīgi no sociālajiem medijiem. Būtībā pašlaik mēs novērojam jaunu digitālās ļaunprātīgas izmantošanas formu.

Par laimi, “Instagram” jau ir informēts par šo shēmu, tāpēc mēs prognozējam, ka šī nodarbe ātri zaudēs aktualitāti.

Galvenā atziņa, ko var gūt no šiem notikumiem, – katrā konfliktsituācijā un par visām problēmām sazinieties ar sociālā tīkla tehniskā atbalsta dienestu un nekādā ziņā nemēģiniet vienoties ar kibernoziedzniekiem. Protams, mūsu konti sociālajos medijos mums nozīmē ļoti daudz un tāpēc ietekmē mūs arī emocionāli. Kaspersky iesaka rīkoties sekojoši:

Reklāma

1. Pacentieties nomierināties un ar vēsu prātu novērtēt situāciju.

2. Apkopojiet pierādījumus – izveidojiet ekrānuzņēmumus no visa, kas var apstiprināt uzbrukumu: no piedāvājumiem atbloķēt kontu, draudiem, visiem paziņojumiem un brīdinājumiem.

3. Pēc iespējas ātrāk sazinieties ar sociālā tīkla administrāciju un pēc iespējas sīkāk aprakstiet notikušo, kā arī pievienojiet visus pierādījumus.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu