Kadrs no video
Reklāma

“Jābūt pilnīgi atsaldētiem 90. gadu bandītu stila laupītājiem, lai šādi veiktu laupīšanu” – zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks uzskaita faktorus, kas liecina, ka advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība bija pasūtījums.

Kā jau ziņots, 20. septembra naktī brutāli tika noslepkavots zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”), kas atstāja amatu pēc tam, kad zaudēja pielaidi valsts noslēpumam, padomnieks Pāvels Rebenoks, vēsta Latvijas Televīzija.

Slepkavība notikusi advokāta mājās. Valsts policija apstiprināja faktu, ka Rebenoks ir atrasts nogalināts. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Reklāma

Šobrīd notikušā izmeklēšanā ir iesaistīti lieli policijas resursi, tiek veiktas operatīvās un izmeklēšanas darbības. Tiek pārbaudītas vairākas notikušā versijas, Latvijas Televīzijai sacīja Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska.

Izmeklēšanas interesēs sīkāku informāciju VP šobrīd nesniedz. Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 117. panta – par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu. Valsts policija apstiprina, ka lietā ir arī viens cietušais. Advokāts Rebenoks tika nogalināts savā mājā Langstiņos. Tagad šeit strādā izmeklētāji.

Noslepkavotā advokāta kolēģis Mārtiņš Krieķis sociālajā tīkā “Twitter” vēsta, ka par slepkavu atrašanu izsludina 20 000 eiro lielu atlīdzību. “Un īpaši par pasūtītājiem no politiķiem,” raksta Krieķis.

Latvijas Radio Krieķis tikmēr norādīja, ka Rebenoka slepkavība bijusi saistīta ar obligātā iepirkuma komponentes jautājumiem.

“Es gribu pateikt tikai vienu, ka diemžēl Pāvela nāve ir viens no lielākajiem zaudējumiem, kas Latvijā varēja notikt. Viņš bija fantastisks cilvēks, kurš nekad ne no viena nav paņēmis naudu, lai ko par viņu arī nerakstītu,” teica Krieķis.

Viņš pauda, ka bijuši trīs cilvēki maskās. “Pāvels brauca mājās pēc ciemošanās pie manis. Respektīvi acīmredzot ir bijusi sekošana un tad ir notikusi šī slepkavība, kas, iespējams, maskēta kā laupīšana. Pāvelam bija ļoti liela loma obligātā iepirkuma komponentes atcelšanā, tāpēc es uzskatu, ka šī slepkavība saistīta ar virzību par OIK atcelšanu,” saka Krieķis.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (”KPV LV”) sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka nevajadzētu skriet notikumiem pa priekšu un izdarīt sasteigtus secinājumus par notikušo.

Pašlaik notikumu ķēde neliecinot par to, ka notikušais būtu politiska vai ekonomiska izrēķināšanās ar advokātu.

Taču izmeklēšanas turpinās, Rebenoka slepkavībai pievērsta pastiprināta Valsts policijas un citu izmeklēšanas iestāžu uzmanība, lai pārbaudītu vairākas notikušā versijas.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu