Ekrānuzņēmums no meteo.lv
Reklāma

Otrdien, 14. jūnijā lietavas Latgalē un Vidzemes austrumos var izraisīt plūdus, brīdina LTV laika ziņu eksperts Toms Bricis.

Kartē prognozētā nokrišņu virzība laika posmā no pirmdienas plkst. 21 līdz otrdienas plkst. 21.

13.-14.06.2022. nakts vidū no dienvidiem pietuvosies plaša nokrišņu zona, kas nakts otrajā pusē austrumu daļā nesīs stipru lietu ar nokrišņu daudzumu 20-30 mm. 14.06. dienā austrumos gaidāms jau ļoti stiprs lietus ar nokrišņu daudzumu 40-50 mm, bet galējos austrumu rajonos tas būs ekstremāls, nokrišņu daudzumam sasniedzot 60-70 mm 12 stundās. Dažviet iespējams arī pērkona negaiss.

Reklāma

LVĢMC izplatījis šādu sarkano brīdinājumu par laikapstākļiem Latgalē un Vidzemes austrumos laika posmā no otrdienas plkst. 9 līdz 21.
Prognozes liecina, ka nokrišņu daudzums vietām valsts austrumos sasniegs 60-70 milimetrus jeb 60-70 litrus ūdens uz kvadrātmetru, tas atbilst gandrīz visai mēneša klimatiskajai normai.

Sinoptiskā situācija būs visai līdzīga 2017. gada 23. un 24. augustā piedzīvotajai, kad līdzīgs ciklons Latgalē izraisīja plūdus. Toreiz Rēzeknes apkaimē mazliet vairāk nekā diennakts laikā nolija ap 160 milimetriem lietus. Pašreizējās prognozes ļauj cerēt, ka tik stipru nokrišņu nebūs, tomēr applūšana vietām gaidāma.

Lietavas galējos Latvijas austrumos pilnībā mitēsies tikai agrā trešdienas rītā. Citviet Latvijas centrālajā daļā spēkā oranžais un dzeltenais brīdinājums, jo arī līs daudz, bet ne tik ļoti kā austrumos.

Otrdiena Latvijas austrumos būs ne tikai lietaina, bet arī vēsa un vējaina – gaisa temepratūra lietavu skartajā reģionā dienas gaitā būs tikai ap 11…13 grādiem, citviet valstī 15…20 grādi. Rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas Latgalē un Vidzemes austrumos pastiprināsies līdz 15-18 metriem sekundē.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu