Kadrs no video
Reklāma

Spēcīgo lietavu dēļ pēcpusdien applūduši vairāki Rīgas ielu posmi, uz šīm vietām nosūtītas ūdens atsūknēšanas mašīnas. Šādi lietavu laikā izskatījās Krasta iela Rīgā, liecina aculiecinieces video.

Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot par applūdušām ielām galvaspilsētā, zvanot Satiksmes vadības centram uz bezmaksas tālruni 8000 3600.

Lai uzlabotu pārvietošanās apstākļus autovadītājiem un gājējiem, uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtītas lietus ūdens atsūknēšanas tehnikas.

Reklāma

Patlaban lietus atsūknēšanas tehnikas devušās galvaspilsētas ielās, lai sāktu lietus ūdens peļķu atsūknēšanu no Bolderājas, Čiekurkalna, Teikas un Vecmīlgrāvja ielām. Ielu uzturēšanas dienestu rīcībā ir 11 lietus ūdens atsūknēšanas specializētās atsūknēšanas mašīnas, kuras tiek nosūtītas uz applūstošajām ielām.

Satiksmes departamenta speciālisti jau veic Rīgas ielu un tiltu apsekošanu, lai pēc nepieciešamības norīkotu specializētās tehnikas vienības uz vietām, kur vajadzētu atsūknēt brauktuves no lietus ūdens.

Ņemot vērā ievērojamo nokrišņu daudzumu, kāds tiek prognozēts, pat vismodernākās lietus ūdens novadīšanas sistēmas nevarēs novadīt tādus ūdens apjomus uzreiz, līdzīgi kā ielejot spaini ūdens izlietnē – tas novadīsies pakāpeniski.

Spēcīga lietus ietekmē Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav projektēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma. Šobrīd pēc Satiksmes departamenta pasūtījuma, jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu