Kadrs no video
Reklāma

Latvijas Universitātes pasniedzējs Rolands Tjarve saslima pēkšņi un smagi, par 54 gadus vecā vīra saslimšanu ar Covid-19 un pāragro nāvi žurnālā “Ir” raksta žurnāla galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Sākoties vīrusa epidēmijai, abi ar vīru uzskatījuši, ka ir “ārpus riska grupām”. “[..] uz ārzemēm tagad neesam braukuši, esam spēka gados, nesmēķējam un neslimojam,” atminas Ločmele, uzsverot, ka vīruss ir viltīgs un bīstams ne tikai tiem, kas atrodas riska grupās, bet arī veseliem, stipriem cilvēkiem.

“Pēc nule ieviestās ārkārtas situācijas ģimenes lokā vienojāmies, ka drošības labad noteikti jāizolē vecāki. [..] Jā, Rolanda darbs LU nozīmēja stresu pārpārēm, un imunitāti jau tas nekādi neuzlabo. Taču šajā sezonā abi kļuvām par «roņiem» un iknedēļas aukstajā peldē — lietus vai sniegs — jutāmies norūdījušies un veseli. Tomēr vīruss izrādījās daudz viltīgāks nekā riska grupu demogrāfija,” raksta Ločmele.

“Svētdien, 15. martā, mēs vēl Lielupē peldējām, bet 16. martā viņš jau gulēja mājās ar augstu temperatūru un šausmīgām galvassāpēm.” Pēc dažām dienām, kad slimības simptomi nemazinājās, tika veiktas analīzes un konstatēta jaunā koronavīrusa Covid-19 izraisītā saslimšana. Rolands Tjarve pēc smagas cīņas ar slimību mūžībā aizgāja 11. aprīlī reanimācijas nodaļā.

Reklāma

Nellija Ločmele uzsver, ka šobrīd būtiski visiem ievērot ierobežojošos pasākumus un palikt mājās, arī tiem, kas uzskata, ka vīruss viņus nopietni neskars.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

PAR TJARVES DZĪVĪBU ĀRSTI CĪNĪJĀS DIVAS NEDĒĻAS

REANIMATOLOGS TAMUŽS: GULBIM NEBŪS JĀGLĀBJ COVID-19 SLIMNIEKI

Tjarve dzimis 1966. gadā. 1991. gadā beidzis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes žurnālistikas nodaļu.

1989. gadā sācis darbu laikrakstā “Vefietis”, vēlāk bijis Latvijas Radio programmu vadītājs. 1995. gadā Saeima viņu ievēlēja par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekli, savukārt 1998. gadā Tjarve kļuva par Latvijas Televīzijas ģenerāldirektoru, šajā amatā nostrādājot līdz 2002. gadam.

Tjarve ilgstoši bijis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas lektors, kā arī ieņēmis Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departamenta mediju direktora amatu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu