Publicitātes foto
Reklāma

Šonedēļ radiostacijās un mūzikas straumēšanas, un lejupielādes vietnēs, nonākusi jauna, Andra Ērgļa izpildīta dziesma “Nekas nav mūžīgs”.

Skaņdarba mūzikas autora Gata Gaugera dziesmas pamatā ir Guntara Rača grāmatas “365” 22.aprīļa dzejolis.

Gatis Gaugers: “Tagad mēdzu pajokot, ka dziesma “Nekas nav mūžīgs” ir kā bērns, kuru tu vēlies, plāno, bet tas piesakās tad, kad par to domā vismazāk. Ļoti līdzīgi notika ar šo dziesmu. Laikā, kad biju pārņemts ar pavisam citiem muzikāliem izaicinājumiem, atskārtu, ka tas, ko tajā brīdī daru nav tas pats, ko es jūtu. Uzreiz biju pārliecināts, ka man ir nepieciešama dzeja, kura man palīdzētu caur mūziku pateikt to, kas uz mēles. Mērķtiecīgi tika šķirstīti dažādi dzejas krājumi, bet nekas tā līdz galam neuzrunāja. Tad savu sajūtu vadīts, ielūkojos Guntara Rača dzejas grāmatā “365 dzejoļi”, vēlējos redzēt ko Guntars ir uzrakstījis 22.aprīlī – manā dzimšanas dienā. Izlasot šīs dzejas rindas, es sapratu, tas ir tas bērns, tā ir tā dziesma, kura pati ir atradusi mani un nu man ir uzdevums, sadzirdēt to. Tās pašas dienas vakarā radās mūsu kopdarbs – dziesma “Nekas nav mūžīgs”, kuru tālāk pasaulē nesīs dziedātāja Andra Ērgļa balss. Šī dziesma ir manu sajūtu dziesma.”

Reklāma

Ierakstā piedalījušies: Andris Ērglis (balss), Jānis Misiņš (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (bass), Edijs Šimiņš (bungas), Gatis Gaugers (taustiņinstrumenti), Dināra Rudāne (piebalsis). Ierakstīja un miksēja Mārtiņš Burkevics.

Gatis dzimis un savu bērnību pavadījis Ziemeļvidzemes pilsētiņā Alojā. Ar mūziku iepazinies tieši tur – tā viņa dzīvē ienāca mirklī, kad Gatis sāka atšķirt vietējā kolhoza traktoru rūkoņu no savas mammas muzicēšanas (viņa vadīja un vēl joprojām vada dažādus vokālos ansambļus). Vēlāk turpināja iedziļināties mūzikā, mācoties Limbažu bērnu mūzikas skolā, kur apguva flautas spēli. Pēc mūzikas skolas absolvēšanas iestājās Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā, bet vilinājums iet citu ceļu bija spēcīgāks un Gatis nonāca Rīgā, kur joprojām turpina dzīvot, radīt un spēlēt mūziku.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu