Reklāma

To, cik veiksmīgs esi bijis dzīvē, var izmērīt ar vienu vārd – mīlestība, uzskata amerikāņu uzņēmējs, miljardieris Vorens Bafets.

Tuvojoties 90 gadu jubilejai, Bafets pelnīti atzīst ne tikai par veiksmīgu, bet arī par ļoti viedu cilvēku. Reizēm viņa gudrība šķiet vien kā veselā saprāta izpausme, bet vienmēr trāpa tieši mērķī. Lūk, piemēram, viens no viņa izteikumiem: “Ja nodzīvosiet līdz manam vecumam un neviens nepateiks par jums nevienu labu vārdu, tad nav nozīmes, cik daudz naudas ir jūsu kontā, jo jūsu dzīve ir izvērtusies par īstu katastrofu.”

Piedāvājam vēl trīs Bafeta padomus veiksmīgākai dzīvei.

1. Neriskē ar to, kas tev ir, lai iegūtu to, kas tev nav vajadzīgs.

Reklāma

Bafets reiz Floridas Universitātes studentiem pastāstīja, ka bieži kļuvis liecinieks, ka uzņēmumi un atsevišķi cilvēki riskējuši, lai iegūtu ko vairāk tikai alkatības dēļ, bet labāk būtu bijis atturēties.

“Ja jūs riskējat ar kaut ko svarīgu kā nebūtiska dēļ, šādam riskam nav nekādas jēgas. Un man ir pilnīgi vienalga, vai panākumu izredzes ir 99 pret vienu vai pat 1000 pret 1,” viņš izteicies.

2. Investē attiecībās ar godīgiem cilvēkiem.

Bafets palūdza katru no studentiem izvēlēties vienu grupas biedru, kurš, pēc viņu domām, apveltīts ar visu vajadzīgo, lai nākotnē kļūtu par veiksmīgu cilvēku. Un no kura ienākumiem visu dzīvi vēlētos saņemt 10%.

Pēc tam viņš sacīja: “Vienmēr vērts meklēt trīs īpašības – intelektu, enerģiju un patiesumu. Bet, ja cilvēkam nav pēdējās īpašības, pirmajām divām nav pat vērts pievērst uzmanību. Lūk, ko es saku studentiem – jums pietiek gan intelekta, gan enerģijas, jo citādi jūsu te vienkārši nebūtu. Bet godīgums… Vai tas piemīt, atkarīgs tikai no jums pašiem. Ar šo īpašību nepiedzimst, to nemāca skolā.”

Mīlestības īpatnība ir tā, ka to nav iespējams nopirkt par naudu. Nopirkt var seksu. Var nopirkt lieliskas vakariņas. Bet vienīgais veids, kā tapt mīlētam, ir būt jaukam cilvēkam.3. Dzīves veiksmīgumu nosaka viens vārds – mīlestība.
Savā biogrāfijā Vorens Bafets skaidro, ka dzīves panākumu augstākais mērs ir tas, “cik cilvēku, par kuru mīlestību jūs sapņojat, jūs patiešām mīl.”

Daži cilvēki nomirst, būdami nepiedienīgi bagāti, bet viņus neviens nemīl. Galu galā, galvenais rādītājs tam, kā esi nodzīvojis savu dzīvi, ir mīlestība.

Miljardieris apgalvo: “Mīlestības īpatnība ir tā, ka to nav iespējams nopirkt par naudu. Nopirkt var seksu. Var nopirkt lieliskas vakariņas. Bet vienīgais veids, kā tapt mīlētam, ir būt jaukam cilvēkam. Jā, jums gribētos domāt, ka par miljons dolāru čeku var nopirkt mīlestību, bet tā nav. Jo vairāk mīlestības atdosi pats, jo vairāk saņemsi pretī.”

Avots: “Esotericblog”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu