Kadrs no video
Reklāma

“Es nemeklētu antivielas pret šo vīrusu, jo vienkāršāk un ilgtspējīgāk ir atrast zāles, nevis bioloģiskās vakcīnas vai antivielas pret šo konkrēto vīrusu,” RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu top 5” par jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanu sacīja Ivars Kalviņš, akadēmiķis, LZA prezidenta amata kandidāts.

Kalviņš stāstīja, ka mehānismi ir zināmi, ar kuru palīdzību vīruss iekļūst šūnā, kā tas vairojas, kā koriģē sava genoma nolasīšanas kļūdas, un jebkuru no šiem etapiem ar ķīmisku zāļu palīdzību varot bloķēt, ierobežot, pārveidot, un ilgtermiņā to izdarīt esot daudz vienkāršāk ar ilgtspējīgām zālēm.

“Mēs ar kolēģiem meklējam jaunus pretvīrusa līdzekļus, un es varu pateikt skaidri un gaiši – tādas vieliņas jau mums ir, kuras labāk nekā zināmās nogalina vīrusus,” atklāts ir akadēmiķis Kalviņš.

Reklāma

Lielākā problēma esot birokrātiskā zāļu apstiprināšanas procedūra. “Ja nepieņem politisku lēmumu nepārbaudīt zāles pēc visiem kanoniem, bet, ja ir cerība, ka konkrētā viela nav tik kaitīga, ka tās sliktās blaknes pārmāktu tiešo efektu, tad pie dzīvībai bīstamām infekcijām, manuprāt, būtu jāriskē, protams, ja pacients pats to grib. Arī ebolas vīrusu it kā nepārbaudīta vakcīna palīdzēja ierobežot. Te arī ir tas pats. Ir dažas zāles, kuras varētu mēģināt,” par iespēju apkarot koronavīrusu sacīja Kalviņš.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu