Twitter
Reklāma

Latviju sasniedzis spēcīgs vējš, un meteorologi brīdina, ka tas pierims tikai nakts otrajā pusē un rītdien. Dienas laikā stiprākās vēja brāzmas tika reģistrētas Ventspilī – aptuveni 27 m/s.

Līdz plkst. 14:00 spēcīgākais vējš novērots Ventspils NS, līdz 27 m/s. Teritorijas lielākajā daļā DR/D vējš brāzmās pūš līdz 15-19 m/s un turpmākajās stundās turpinās vēl nedaudz pastiprināties.

Pakāpeniska vēja pierimšana gaidāma tikai nakts otrajā pusē un rītdienas gaitā

Reklāma

Kopumā saņemti 11 izsaukumi par vēja nolauztiem kokiem. Pārsvarā ugunsdzēsējiem glābējiem no nolūzušiem kokiem bija jāatbrīvo ceļu braucamā daļa.

Tāpat šodien reģistrēti divi izsaukumi par vēja bojātām konstrukcijām, kas iedzīvotājiem radīja apdraudējumu. Abos gadījumos bojātās konstrukcijas bija jumta seguma fragmenti.

Minētie izsaukumi reģistrēti Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Rīgā.

Informācijas par cietušajiem VUGD rīcībā pašlaik nav.

Kā ziņots, sestdien Latviju skars vētra, vējš būs postošākais kopš decembra, bet vēja maksimālais ātrums brāzmās Kurzemes rietumkrastā, iespējams, būs lielākais pēdējo gadu laikā, brīdina sinoptiķi.

Pēcpusdienā un vakarā daudzviet valstī dienvidu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-25 metrus sekundē, vēl lielāks vējš gaidāms Kurzemē un Ziemeļvidzemes piekrastē. Kurzemes rietumkrastā brāzmu spēks var sasniegt 30 metru sekundē.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Kurzemē un Vidzemes piekrastē vēja dēļ izsludinājis oranžo brīdinājumu, pārējā valstī – dzelteno.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu