Reklāma

Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) aktuālie atlīdzību dati liecina, ka pēdējā pusgada laikā būtiski palielinājies automašīnu zādzību skaits Ozolnieku novadā. Auto īpašnieki aicināti būt īpaši piesardzīgiem, laikus domājot par savu spēkratu drošību.

“Ja skatāmies uz kopējo automašīnu zādzību skaitu valstī, seši nozagti spēkrati tik salīdzinoši mazā apdzīvotā vietā kā Ozolnieki ir ļoti augsts rādītājs – tas piecreiz apsteidz vidējo auto zādzību biežumu citviet valstī,” situāciju komentē Ingus Savickis, BALTA Atlīdzību direktors, norādot, ka pēdējā pusgada laikā par Ozolniekos nozagtajiem spēkratiem BALTA pieteiktas atlīdzības vairāk nekā simts tūkstošu eiro apmērā.

Saskaņā ar Valsts policijas informāciju pērnā gada pēdējos četros mēnešos Ozolnieku novada Ozolniekos notikušas piecas automašīnu zādzības, savukārt šī gada pirmo nedēļu laikā jau reģistrēta viena auto zādzība. Šāda statistika ievērojami pārsniedz šajā apvidū nozagto spēkratu skaitu. Salīdzinājumam var minēt 2016. gadu, kad reģistrēta tikai viena transportlīdzekļa zādzība. Kopumā pērn Latvijā reģistrētas 842 vieglo transportlīdzekļu zādzības.

Jautāts par iemesliem automašīnu zādzību skaita pieaugumam Ozolniekos, I.Savickis norāda, ka tas ir vairāku faktoru kopums – jaunākās paaudzes automašīnu, kas aprīkotas ar bezkontakta iedarbināšanas sistēmu Keyless Go, zādzību skaita pieaugums pērn valstī kopumā, Ozolnieku ģeogrāfiskā atrašanās vieta, kas ērta zagļiem, kā arī iedzīvotāju pārliecība, ka ārpus Rīgas un lielpilsētām ir drošāk. “Automašīnu zādzības mūsdienās visbiežāk nav spontānas – tās tiek rūpīgi plānotas, kur viens no zagļiem svarīgiem faktoriem ir ērts atkāpšanās ceļš. Līdz Ozolniekiem var nokļūt pa četriem dažādiem ceļiem – tātad arī bēgšanas iespēju ir daudz. Papildu tam šajā vietā ir ierobežotas videonovērošanas iespējas, kas apgrūtina vainīgo meklēšanas procesu.”

Reklāma

Ņemot vērā, ka zādzību tendences mainās strauji, BALTA aicina auto īpašniekus būt piesardzīgiem – pat, ja spēkrats ir aprīkots ar rūpnīcas drošības sistēmām, ir jāparūpējas par papildu drošības risinājumiem – elektroniskiem vai mehāniskiem. Tāpat jādomā arī par automašīnas novietošanu drošā vietā.
Par apdrošināšanas sabiedrību BALTA

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu