Kadrs no video
Reklāma

Spītējot siltajam un lietainajam decembrim, jau vairāk nekā mēnesi Žagarkalnā ir atvērts slēpošanas kalns. Šobrīd Latvijā vienīgā pieejamā trase ir noklāta ar pērnajā sezonā uzkrāto sniegu, vēsta LTV Ziņas.

“Pa nedēļu būsim slēgti. Plānojam atvērt Cīruļkalnu un Bērnu kalnu atkal nedēļas nogalē, sākot ar piektdienu. Info par laikiem sekos. Šonakt esam papildinājuši sniega segu uz Cīruļkalna un Bērnu kalna,” kalna administrācija ziņo pirmdien.

Reklāma

“Sniegs uz kalna vietām izskatās pelēks, nevis spoži balts. Apmeklētāji jautā vai tās nav smiltis un vai tas nebojā slēpes. Tās ir smalkas koka skaidas, kas sajaukušās ar sniegu, to uzglabājot vasarā. Skaidas slīd un nebojā slēpes.

Sniegs vasarā tiek glabāts zem skaidu un ģeotekstila slāņa un sniega virsslānis neizbēgami sajaucas ar skaidām. Tā, kā sniegs kalnā tika izlīdzināts jau 1. decembrī, slānis ir kļuvis plānāks un skaidas vairāk manāmas. Līdzko iestājas kaut mazākais sals, šaujam virsū svaigu sniegu. Tā mēs varam turpināt strādāt, kamēr iestāsies stabils aukstums,” teikts kalna uzturētāju mājaslapā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu