Reklāma

Latvijas futbola izlasi sestajā un devītajā septembrī sagaida kārtējās “EURO 2020” atlases turnīra spēles. Šoreiz būs jācīnās ar Austriju (viesos) un Ziemeļmaķedoniju (mājās), un sporta totalizatora “Betsafe” futbola prognozes liecina, ka Latvijas izlases iespējas uz panākumiem tiek novērtētas tik zemu kā vēl nekad.

Iespēja, ka Latvijas izlase sestā septembra vakarā Austrijā izcīnīs uzvaru, novērtēta ar koeficientu 55.00. Šo faktu nav iespējams pasniegt saldākiem vārdiem vai ar mīkstinātu triecienu Latvijas futbola pašcieņai. Šis fakts nozīmē, ka šobrīd sporta bukmeikeri, visobjektīvākie un neitrālākie sporta prognožu izdarītāji, Latvijas izlases iespējas uzvarēt Austrijā vērtē ar tik augstu koeficientu kā vēl nekad, un diemžēl jau atkal var argumentēt, ka sasniegts jauns zemākais punkts.

Latvijas izlasei pāris iepriekšējie gadi bijuši ļoti vāji, notikušas dažāda veida izgāšanās, spēlējot neizšķirti pret Andoru un zaudējot FIFA ranga vājākajai izlasei Gibraltāram, taču bukmeikeru aprēķinos tomēr ik pa laikam tika atrasts kāds cerību stariņš. Latvijas izlasi arvien biežāk izliktajos koeficientos varēja salīdzināt ar pundurvalstīm, taču šīs prognozes nekad nebija tik bezcerīgas – piemēram, šajā pavasarī viesos pret spēcīgo Poliju Latvijas izlases uzvaras koeficients bija ap 30.00, bet pirms trim gadiem, tiekoties ar Eiropas čempioni Portugāli un Krištianu Ronaldu, koeficients svārstījās starp 40.00 un 50.00.

Turklāt jāņem vērā, ka Austrija tomēr ir cita līmeņa izlasi, kuru nevajadzētu sajaukt ar Eiropas elites vienībām. Austrija pati kvalifikācijas ciklu sāka pieticīgi un jau cietusi divus zaudējumus. Austrijas sastāvā ir vairāki Eiropas labāko līgu spēlētāji, taču zvaigžņu klāstā to nevar salīdzināt ar Polijas uzbrukuma līniju Roberta Levandovska, Arkadiuša Milika un Kšištoa Pjonteka izskatā. Taču tieši pret Austriju Latvijas izredzes tiek vērtētas praktiski kā bezcerīgas.

Reklāma

Tam izskaidrojums gan ir pavisam vienkāršs, jo tieši ar vārdu “bezcerīgs” varēja vislabāk raksturot Slaviša Stojanoviča vadītās izlases iepriekšējās divas spēles Rīgā (0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju). Izlases galvenais treneris septembra sasaukumā gan centies patīrīt izlases rindas, uzsverot, ka iebilst pret vairāku futbolistu attieksmi, un šāda rīcība patiešām var uzlabot izlases morāli. Cita problēma gan ir tā, ka Latvijas futbola resursi ir niecīgi un, uz izlasi neizsaucot brāļus Ikauniekus, aizvietotājus vietējā līgā nav nemaz tik viegli atrast. Par to jau pārliecinājās Aleksandrs Starkovs, kurš arī sāka paaudžu maiņu izlasē, bet tika atlaists vājo rezultātu dēļ.

Iespēja, ka Latvijas izlasei Austrijā izdosies tikt kaut vai pie neizšķirta, saņēmusi koeficientu 9.95. Austrijai tiek paredzēti vismaz trīs vārtu guvumi (koeficients 1.59), bet Latvijai par lielu panākumu tiks uzskatīts jau tas, ja izdosies iesist vienus vārtus (koeficients 3.70). Tā, starp citu, ir lieta, kas Latvijas izlasei “EURO 2020” atlases ciklā vēl nemaz nav izdevusies – trīs mačos nācās palikt sausā, bet pret Ziemeļmaķedoniju savos vārtos sita pretinieku futbolists.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu