Kadrs no video
Reklāma

“Ministrija ir tikai viens posms reiderisma ķēdē, kas šobrīd tiek izvērsta pret Latvijas Universitāti,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja LZA prezidents Ojārs Spārītis.

“Šim reiderismam kājas, iespējams, aug Olainfarm, jo zinātņu akadēmijai un zinātnei Olainfarm bija ļoti izdevīgs partneris. Maligins radīja stipendijas, viņš atbalstīja zinātniekus, viņš papildināja zinātnes budžetu ar savas firmas peļņu. Pēc Maligina nāves Olainfarm tiek postīts un tur savu piepalīdzīgo roku sniedz arī Latvijas juristi, kuru intereses es redzu Universitātes sistēmas graušanā, Universitātes aktīvu pārvaldīšanas pārņemšanā un, iespējams, tā ir sava veida reiderisma ķēde, kura savā veidā tiek piesegta ar partijas interesēm, partijas sponsoriem viņiem izdevīgā gaismā,” raidījumā sacīja Ojārs Spārītis.

Viņš gan uzsvēra, ka nepārzina nedz universitātes rektora vēlēšanu likumiski pareizo pusi, nedz arī opozīcijas piesauktos argumentus ar kuriem pareizību vai likumība tiek apšaubīta.

Reklāma

“Vienīgi, pazīstot Indriķi Muižnieku kā laikabiedru un vienaudzi, kā zinātnieku, kurš arī iepriekšējā rektora laikā bija prorektors un sagatavoja visus priekšdarbus universitātes attīstībai, celtniecībai, jauno korpusu attīstībai un celtniecības Torņkalnā, ar ko šobrīd universitāte var lepoties, es gribu sacīt, ka Indriķim Muižniekam ir vislielākie nopelni Latvijas Universitātes attīstībā par modernu, eiropeisku izglītības centru.”

LZA prezidents gan uzsvēra, ka universitātei ir nepieciešams papildus valsts finansējums izglītības kvalitātes nodrošinājumam.

“Kāpēc Tartu Universitāte ir pasaules 500 niekā, bet mēs līdz tam vēl tikai bruģējam ceļu? Tāpēc, ka Tartu Universitātes gada budžets ir tik liels, kā visas Latvijas augstskolu budžets kopā. Tieši tāpēc Tartu universitāte var spīdēt un tad, kad Latvijas valsts domās par ekonomiku, par ekonomikas sasniegumiem, par industrijas attīstību, par visa veida peļņas iespējām, ko novirzīt izglītībā, zinātnē, medicīnā, ceļiem un visām lietām, kur mums šobrīd līdzekļu trūkst, tad varēsim runāt par to, ka mēs varam ieņemt pelnītāku vietu rangā,” secina Spārītis.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu