Reklāma

Šonedēļ UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas mačus aizvadīs Latvijas čempionvienība futbolā „Riga” un Kurzemes klubs „Ventspils”, sacenšoties attiecīgi ar Somijas un Portugāles komandām. „Ventspili” sagaida ļoti grūts uzdevums, taču arī „Riga” sporta totalizatora „Betsafe” bukmeikeru vērtējumā nav sava dueļa favorīte.

Latvijas futbolā reta vasara ir tā, kurā Eirokausu kvalifikācijas trešajā kārtā piedalās vēl kāds mūsu klubs. Šoreiz „Riga” un „Ventspils” parūpējusies par to, ka augustā spēles starptautiskajā līmenī turpina vēl veselas divas komandas. Rīgas komandai tikšanai līdz Eiropas līgas trešajai kārtai pietika ar vienu panākumu – tika pieveikta Polijas čempione „Piast”, bet „Ventspils” uzvarēja abās pirmajās kārtās, tiekot galā ar Albānijas un Maltas komandām.

Eirokausos valstu dažādo līmeņu dēļ milzīga nozīme ir izlozei. Galu galā, ir milzīga atšķirība – spēlēt pret Maltas čempionāta trešās vietas ieguvēju vai Polijas čempioni.

Tāpat arī ir liela atšķirība, vai jāspēlē pret futbola lielvalsts Portugāles vadošā pulciņa komandu vai arī ģeogrāfiski un arī finansiāli daudz tuvākās Somijas līgas klubu. Attiecīgi arī šoreiz jānovērtē, ka „Riga” izredzes tikt nākamajā kārtā Eiropas līgā ir daudz labākas nekā „Ventspilij”, un tas nav tikai pašu klubu novērtējuma dēļ.

Reklāma

Ventspili” ceturtdien, astotajā augustā, sagaida mačs Rīgā pret Portugāles „Vitoria”. „Ventspils” jau tā neaizvada ideālu sezonu (ļoti maigi sakot), ko lieku reizi apliecināja arī Eiropas līgā viesos uzrādītie rezultāti (2:2 Maltā un 0:1 Albānijā). Pret šīm komandām ar mājās iekrāto pārsvaru pietika, bet pret „Vitoria” par līdzīgu scenāriju būs grūti parūpēties, un bukmeikeri jau Rīgā par izteiktu favorīti izceļ portugāļu komandu, tiesa, nebūt ne tik izteiktu kā varētu domāt – koeficients uz „Vitoria” uzvaru pirmajā spēlē ir 1.75.

Tik augsts koeficients uz Portugāles kluba uzvaru saistāms gan ar to, ka „Vitoria” savu sezonu vēl tikai sāk, gan to, ka spēli aizvadīs mazāk nekā 24 stundas pēc ielidošanas Rīgā, iztiekot bez treniņa Daugavas stadionā, gan to, ka pretiniekus pirmajā spēlē var gluži vienkārši nenovērtēt un galveno darbu atlikt uz atbildes spēli. Taču divu spēļu summā bukmeikeri tomēr ir pārliecināti par „Vitoria” panākumu – iespēja, ka „Ventspils” izslēgs pretiniekus, saņēmusi ļoti augsto koeficientu 6.45, proti, tiek uzskatīta par ļoti mazticamu.

Savukārt „Riga” duelī pret Somijas HJK vienību tiek uzskatīta par daudz nopietnāku draudu, taču arī nebūs favorītes lomā. Futbola prognozes liecina, ka „Riga” ir nedaudz mazāk nekā 40% iespējamība tikt tālāk, proti, šāda iespēja novērtēta ar koeficientu 2.70. Arī „Riga” pirmo spēli aizvadīs savā laukumā, sestajā augustā cenšoties panākt sev vēlamu rezultātu un beidzot uzlabot rezultativitāti, kas pēdējā laikā nedaudz pieklibojusi.

Otrdien gaidāmajā mačā Rīgā abu komandu izredzes novērtētas identiski – gan „Riga”, gan Helsinku vienības iespējas uzvarēt raksturotas ar koeficientu 2.65. Rīgai būs svarīgi gan uzvarēt, gan parūpēties, lai savi vārti paliek neskarti – tas var izrādīties ļoti svarīgi atbildes spēlē. Iespēja, ka „Riga” nostāvēs sausā, gan tiek vērtēta ar augstu koeficientu (2.90), taču der ņemt vērā, ka iepriekšējo astoņu spēļu intervālā pretinieki nav spējuši „Riga” vārtos iesist sešas reizes.

Ja „Riga” spēs iekļūt nākamajā kārtā, vēsturiskajā cīņā par Eiropas līgas grupu turnīru tai pretim stāsies Dānijas čempione „Kobenhavn” vai Serbijas čempione „Crvena Zvezda”. Savukārt ja „Ventspils” parūpēsies par sensāciju un tiks tālāk, to sagaida mačs pret Rumānijas „Steaua” vai Čehijas „Mlada Boleslav”.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu