Reklāma

Pirmdienas vakarā tupinājās meža ugunsgrēka, Kandavas novada, Kandavas pagastā, pie autoceļa Kandava – Kukšas, ierobežošanas darbi, vēsta www.kandava.lv.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi no zemes nav iespējami, jo degšanas vietā turpinās kara laika nesprāgušās munīcijas detonācija, kas apdraud dzēsēju dzīvību. Šī iemesla dēļ, šodien, 21.maijā ugunsgrēku dzēš ar Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) helikoptera palīdzību.

Vakar ugunsgrēks turpināja izplatīties un saskaņā ar Valsts meža dienesta sniegto informāciju sasniedza jau apmēram 10 hektāru platību. Sadarbībā ar Nacionālo Bruņoto spēku speciālistiem tika noteikta bīstamā zona. To no trim pusēm ierobežo ceļi, kas ir dabisks šķērslis liesmu tālākai izplatībai. Savukārt, ceturtajā pusē atrodas meža stiga, kuru Valsts meža dienesta darbinieki vakar ar speciālas tehnikas palīdzību paplašināja. Papildus ugunsdzēsēji glābēji gar stigu apmēram 20 metrus platu joslu nolēja ar ūdeni, lai samazinātu iespējamo liesmu izplatīšanos.Reklāma

Vakar tika sasaukta arī Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu apvienotā civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā tika izvērtēta situācija un lemts par iespējamo rīcību. Arī sēdē tika secināts, ka šobrīd galvenais uzdevums ir noturēt degšanu noteiktās zonas ietvaros. Savukārt, dzēšanas darbi nav iespējami, jo sprādzieni un to radītās šķembas un krītošie koki apdraud pašu dzēsēju dzīvību.

Ņemot vērā to, ka noteiktajā bīstamajā zonā nav dzīvojamo māju, iedzīvotāju evakuācija šobrīd nav nepieciešama. Savukārt, tuvāko māju iedzīvotāji tika apzināti un informēti par notiekošo un rīcību, ja sadūmojuma dēļ būs nepieciešams evakuēties.

Ugunsgrēka dēļ ir slēgts autoceļa Tukums – Kandava (V1445) posms no Jaunsātu pagasta līdz Kandavas pagastam. Ceļa slēgšanu nodrošina Valsts policija.

Situācija nepārtraukti tiek uzraudzīta. Atbildīgie dienesti un pašvaldība apmainās ar viņu rīcībā esošo informāciju un ir gatavi pieņemt nepieciešamos lēmumus un atbilstoši tiem rīkoties.

Ugunsgrēka apkārtnē un arī Kandavā var būt jūtams sadūmojums. VUGD aicina iedzīvotājus tādos brīžos aizvērt logus un durvis.

Arī Olainē meža ugunsgrēku palīdzēja dzēst NBS helikopters – kā tas notika, skaties video!

VUGD atgādina, ka Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība, tādēļ aicina cilvēkus būt ļoti uzmanīgiem un nepieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas. Neapdomīga rīcība šādos apstākļos var izraisīt plašu un postošu ugunsnelaimi.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu