Kadrs no video
Reklāma

Latvijas pierobežā joprojām ir liela Krievijas televīziju ietekme. Pierobežas pilsētās Krievijas stacijas var redzēt analogajā TV tīklā, un tas iespaido vēlētāju noskaņojumu, vērtē televīzijas žurnālists Ansis Pūpols.

Piekļuve Latvijas kanāliem ir grūtāka. Kāda Viļakas iedzīvotāja esot izsaukusi vietējo priesteri, lai salabo raidierīces tā, lai būtu iespējams vērot Latvijas kanālus.

“Problēma ar Krievijas kanāliem nav tikai Viļakā. Visā Latvijā Krievija cenšas apstrādāt iedzīvotājus ar meliem, pusmeliem un sagrozījumiem. Plašsaziņas līdzekļu padome ar šo problēmu nav tikusi galā. Sūdzas, ka kanāli reģistrēti citur Eiropā, tādēļ neko saudz darīt nevarot,” saka Ansis Pūpols, Eiroparlamenta deputāta kandidāts, kurš tikko atgriezies no Balviem.

Reklāma

Viņš uzskata, ka Latvijai jābūt tiesībām noteikt, kurus Krievijas kanālus te var, kurus nevar rādīt. Kanāla reģistrācija citā ES dalībvalstī nevar būt attaisnojums valsts iestāžu nevarībai.

Krievu melu ziņu stacijas iespiedušās Eiropas galvaspilsētās. Piemēram, Russia Today mītne Londonā iekārtojusies blakus britu specdienesta ēkām.

Pūpols uzskata, ka Eiropas parlamentam iespējams noteikt stingrākas prasības pret naidīgu propogandu visā kontinentā.

Tiesa, ja Lielbritānija aizies no Savienības, tad ar šo problēmu tai būs jātiek galā pašai.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu