Reklāma

Šī “RC Cola” skārdene ir izmantota kā konteiners narkotisko vielu – MDMA tablešu ievešanai Latvijas teritorijā. Konteiners 2000. gadu sākumā ir izņemts kādam narkotiku pārvadātājam Latvijas robežas šķērsošanas laikā.

Maskēšanas nolūkā tabletes ievietotas plastmasas flakonā, kurš ieģipsēts skārdenē, kas ar šādu “kravu” gan ir smagāka, gan arī blīvāka. Tās sieniņa spiežot tik viegli nepadodas, kā tas ir skārdenei, kas pildīta ar dzērienu.

MDMA (3,4-metilēndioksimetamfetamīns), kas plašāk zināms kā “ecstasy” (ekstazī), ir viena no izplatītākajām narkotiskajām vielām Latvijā. Jo īpaši tā ir populāra jauniešu vidū – 2015.gada dati liecina, ka 0,8 % gados jauni (15–34 gadi) pieaugušie pēdējā gada laikā ir lietojuši ekstazī tabletes.
2017.gadā Latvijā Valsts policija izņēma ap 27 kilogramiem MDMA – gan tablešu formā, gan pulverveida vielas formā.

Par MDMA izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu var piespriest naudas sodu vai piespiedu darbu un īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai arī brīvības atņemšanu līdz 10 gadiem un policijas kontroli uz 3 gadiem. Ja tas tiek darīts realizācijas nolūkā, tad cietumsods jau var sasniegt 15 gadu.

Reklāma

“Šī gada nogalē ne tikai Latvija atzīmē savu simtgadi – arī mēs, Valsts policija, svinēsim savu 100 gadu jubileju. Tik lieliem svētkiem jāsāk gatavoties savlaicīgi. To darām arī mēs, uzsākot publicēt 100 policijas lietas simts gados. Šīs simtgades laikā policija Latvijā metusi kūleņus un mainījusies. Priekšmeti, fotogrāfijas un dokumenti ir šo pārmaiņu liecinieki,” teikts VP Facebook lapā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu